החשודים
צילומים: שלו שלום, TPS

הרצח, התחקיר והמעצרים: אחד החשודים בפרשה הפך לעד מדינה

עד המדינה - אחד החשודים בחקירה • בית המשפט האריך בשבוע את מעצר חמשת החשודים במעורבת ברצח ניסים שטרית ב-1986 והיעלמות אבי אדרי ב-1990 • נציגת המשטרה: "יודעים בצורה זהירה מה חלקו של כל אחד"
ורד פלמן
28 באוקטובר 2021
10:53
עודכן ב 20:41

התפתחות בפרשת היעלמותו של ניסים שטרית ב-1986 ורצח אבי אדרי ב-1990: המשטרה השיגה עד מדינה בפרשה, אחד החשודים שנעצרו במסגרתה. בית המשפט דן היום (חמישי) בהארכת מעצרם של חמשת החשודים בפרשה שנעצרו. מעצרו של בנו של שר לשעבר הוארך בשבוע. 

מעצרה של החשודה במעורבות בחטיפה וברצח של ניסים שטרית, הוארך גם כן בשבוע. נציגת המשטרה אמרה בדיון כי התחזקו החשדות נגד האישה וכי מדיון לדיון מתוספות פעולות חקירה. זו הארכת המעצר הרביעית של החשודה.

גם מעצרו של חשוד נוסף, תושב חיפה, הוארך בשבוע. בדיון חשפה נציגת המשטרה כי "אנחנו יודעים בצורה זהירה מה חלקו של כל אחד. ברצח השתתפו יותר משני אנשים". השופט ציין כי הוא חשוד במעורבות ברצח עצמו, אך קבע כי ההתקדמות ביחס אליו הינה מסויגת ועדיין קיים חשד סביר המצדיק את המשך מעצרו.

כך פיענחתי רצח מלפני 30 שנה | עוד יום

שטרית, בן 17 בהיעדרו והתגורר בירושלים. לפני היעדרותו הוא הותקף בידי אברכים ליד הישיבה שבה למד באשדוד. בהמשך זיהה את אחד מתוקפיו בירושלים, הזעיק את המשטרה והחשוד נעצר. שטרית ומשפחתו החלו לקבל איומים בדרישה שיבטל את תלונתו, אך הוא לא הסכים. לאחר זמן מה, כשעבד בכנסת, קיבל שיחת טלפון ויצא מהמשכן. באותו ערב הוא נצפה בפעם האחרונה במרכז ירושלים ומאז לא נודעו עקבותיו. 

המקרה השני בו מעורבים החשודים אירע ארבע שנים לאחר מכן, ב-1990. אברהם אדרי, בן 40 מירושלים, עבד בישיבת "ויאמר יצחק" בשכונת שמעון הצדיק בעיר. באחד הערבים הוא אמר לאשתו כי הוא קופץ לישיבה - ידוע שהוא הגיע למקום, יצא ממנו ונעלם. היעדרותו דווחה למשטרה ויום למחרת גופתו נמצאה ביער רמות.