-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קצין בפיקוד העורף הואשם בעבירות מין בשתי קצינות ובחיילת

רב סרן במילואים בועז אנקרי, לשעבר ראש מדור תורה והדרכה, הואשם ב-21 סעיפים, 19 מהם מייחסים לו הטרדה מינית, מעשים מגונים, מעשים מגונים במצב המונע בהסכמה, מעשה סדום ובעילה אסורה תוך ניצול מרות בחיילת ששרתה תחתיו
ורד פלמן
28 באוקטובר 2021
08:58
עודכן ב 13:31

כתב אישום הוגש נגד קצין בפיקוד העורף בגין מסכת עבירות מין בחיילת ושת קצינות, כך דווח היום (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. 21 סעיפי אישום בעבירות מין הוגשו נגד רב סרן במילואים בועז אנקרי, עד לא מכבר ראש מדור תורה והדרכה בפיקוד העורף. כתב האישום מתאר כיצד אנקרי פגע מינית בחיילות באופן שיטתי ובמשך תקופה. החקירה נגד אנקרי החלה בעקבות תלונה של קצינה ולאחר מכן התלוננו עוד שתי חיילות. אנקרי פרש מהצבא בעקבות החשדות.

19 מהאישומים מייחסים לו הטרדה מינית, מעשים מגונים, מעשים מגונים במצב המונע בהסכמה, מעשה סדום ובעילה אסורה תוך ניצול מרות בחיילת ששרתה תחתיו. בכתב האישום הפרקליטות הצבאית ציינה כי אנקרי אמר לחיילת שאם תשתף עימו פעולה, הוא יתחשב בה ויסייע לה במהלך שירותה תחתיו. במקרים שבהם סירבה לשתף עימו פעולה איים עליה כי תקבל יותר תורנויות ביחידה ואף השאיר אותה עד שעה מאוחרת בבסיס על אף שהדבר לא נדרש למילוי תפקידה. המעשים המיוחסים לקצין נעשו במשרד הצבאי וברכבו הצבאי. אחד האירועים היה בזמן שהחיילת ישנה.

עורכות הדין שרון זגגי-פנחס ואפרת נחמני-בר, המייצגות את הנפגעת העיקרית מסרו: "אנו מברכות על הגשת כתב האישום. באומץ רב אזרה מרשתנו כוחות לחשוף ולגולל מסכת חמורה של התנהלות מזעזעת בה מפקדה הישיר, קצין בדרגת רב סרן בעמדה בכירה, ביצע בה מעשים חמורים של פגיעה מינית, תוך ניצול שיטתי של מעמדו הפיקודי, סמכויותיו כלפיה, ומצוקתה האישית. מדובר בפרשה חמורה באופן יוצא דופן, אשר ראוי שתוביל לענישה מחמירה ולמיצוי הדין עם הנאשם".

עורכי הדין אל"מ במילואים אשר הלפרין וסרן אמיר גונמן מהסנגוריה הצבאית המייצגים את אנקרי מסרו בתגובה: "כתב האישום מציג תמונת מציאות מסולפת. בכוונתו של מרשינו לנהל הליך משפטי במסגרתי יובאו בפירוט כל טענותינו. הראוי הוא להמתין לפסיקתו של בית המשפט ולהימנע מחריצת דין מוקדמת".

מצה״ל נסגר בתגובה: "נגד הקצין הוגש כתב אישום המייחס לו שורה של עבירות מין, וביניהן בעילה אסורה, מעשים מגונים, הטרדה מינית ועבירות נוספות. לפי כתב האישום, הקצין ביצע את העבירות כלפי חיילת ושתי קצינות ששירתו תחת פיקודו. עם פתיחת החקירה הקצין הושעה מתפקידו, ובחודש אפריל האחרון שוחרר מצה"ל. נפגעות העבירה מלוות על ידי התביעה הצבאית וגורמי יוהל"ם. צה"ל רואה בחומרה כל עבירה על רקע מיני וינקוט יד קשה כנגד כל חייל ומשרת קבע שיהיו מעורבים בעבירות אלה".