צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
אזיקים

4 שנות מאסר וחצי לשוטר שהציע לנשים להצטרף ליחידה מסווגת ואנס אותן במרמה

על השוטר נגזרו במסגרת הסדר הטיעון גם מאסר על תנאי ופיצויים בסך 174 אלף שקלים • לפי כתב האישום הוא אמר למתלוננות שיהיה עליהן לקיים קשרים רומנטיים עם עבריינים ועליהן לעבור הכשרה בהדרכתו שתכלול יחסי מין
שלי טפיירו
28 באוקטובר 2021
17:29

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) ארבע וחצי שנות מאסר בפועל על איציק זריחן, שוטר ביחידת המעברים, שהורשע באונס במרמה של שש מתלוננות. זריחן הודה והורשע במסגת הסדר טיעון, ונגזרו עליו גם מאסר על תנאי ופיצויים בסכום כולל של 174 אלף שקלים למתלוננות. הוא הורשע בניסיון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ואונס במרמה. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, במהלך כשלוש שנים זריחן הציג עצמו בכזב בפני שש מתלוננות כגבר לא נשוי ובעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת. במסגרת מצג השווא, הנאשם הציע למתלוננות להתגייס ליחידה והתחייב בפניהן כי יקבלו שכר גבוה והטבות נוספות.

הוא הסביר למתלוננות שבמסגרת עבודתן יהיה עליהן לקיים קשרים רומנטיים עם עבריינים, לרבות קיום יחסי מין, זאת על מנת לדלות מהם מידע מועיל. הוא אמר להן שהן יהיו תחת מעקב יומיומי ויהיה עליהן לעבור הכשרה בהדרכתו שתכלול קיום יחסי מין איתו על מנת לשפר את ביצועיהן המיניים, המהווים תנאי הכרחי לקבלה ליחידה. הנאשם השתלט על שגרת חייהן, תוך שהוא מפחיד, משפיל ומבזה אותן. בנוסף, הנאשם פנה באמצעות הפייסבוק לנשים נוספות והציע להן להתגייס ליחידה.

עו"ד נטלי חגי שניהלה את התיק מסרה: "מדובר בכתב אישום חמור, הנאשם ניצל את תמימותן של הצעירות, הציג מצגי שווא והונה אותן, פעם אחר פעם. הסדר הטיעון שנערך בתיק זה הותיר את העבירות החמורות בכתב האישום בו הודה הנאשם והעונש שנקבע הוא משמעותי, בעל מסר הרתעתי ומגנה".