כך תדעו איפה באמת כדאי לכם לעשות ביטוח דירה

שמעתם איך "מגדל" ו"כלל" אימללו את הדיירים מהבניין שקרס בחולון? אז יש לפחות שתי חברות שעשו בדיוק את ההיפך. שאול אמסטרדמסקי מסביר איך לדעת איזו חברת ביטוח עדיפה
שאול אמסטרדמסקי
28 באוקטובר 2021
19:33

יום חמישי היום ואתה יודעים מה זה אומר: חמישי חיובי. בשבוע שעבר והשבוע סיפרנו לכם על חברת הביטוח ועל "כלל ביטוח" שעשו את המוות למבוטחים שלהם שגרים בבניין ההוא שקרס בחולון לפני חודש ומשהו או בבניינים שסמוכים. לעומתן, יש שתי חברות ביטוח שלקחו גישה אחרת לגמרי ושילמו סיוע בשכר דירה לכמה חודשים טובים כמעט מהיום הראשון.

מדובר ב-AIG וביטוח ישיר, שנתנו כסף לשכר דירה לאנשים שצריכים את זה לתקופה שהם צריכים את זה. זהו, ככה פשוט וקל. חברת ביטוח שחושבת שאני עושה ביטוח בשביל שביום שאני אשכרה אצטרך אותה היא תבוא ותגיד לי: 'לא, לא, לא בעצם אני לא חייבת לשלם לך, כי כתוב פה באותיות הקטנות שזה לא מכוסה'. זו לא חברה שמבינה את הביזנס. זו לא המשמעות של ביטוח. זו לא פרסומת ל-AIG וביטוח ישיר. אלא רק ניסיון לתת לכם כלי להבין איך אתם יכולים לדעת באיזו חברת ביטוח כדאי לכם לעשות ביטוח דירה.

אז תוך כדי שאני מדבר, חפשו בגוגל: "מדד השירות של חברות הביטוח, ביטוח דירה". זה מדד שפרסם הרגולטור של הביטוח, ששם הוא מראה לכם כל מיני פרמטרים של כל חברות הביטוח, מי טובה במה. יש שם שני דברים שכדאי לשים אליהם לב: הראשון הוא מהירות הטיפול בתביעות, והשני הוא שיעור תשלום התביעות. 

למה הפרמטרים האלה חשובים? מהירות טיפול בתביעות אומרת באיזו מהירות סוגרים את התביעה שלכם מרגע שהגשתם אותה. ולא פחות חשוב מזה, שיעור תשלום התביעות אומר – איזה תביעות החברה אשכרה משלמת מתוך כלל התביעות שהגישו לה. למשל אפשר לראות שבשנת 2020 כלל הגיעה למקום האחרון, עם שיעור של 76% בסך הכול. לעומתה חברת AIG שילמה 93% מהתביעות שהוגשו לה. חתיכת הבדל. 

בקיצור, לא פרסומת, רק כלי עבורכם שתוכלו לבחור את חברת הביטוח שבאמת מתאימה לכם.