הנשיא הרצוג

הנשיא הרצוג ישתתף מחר בטקס לטבח בכפר קאסם

הנשיא יגיע לביקור בעיר ויישא נאום ממלכתי בטקס הזיכרון • לאחר שחוק כפר קאסם נפל, השר עיסאווי פריג', תושב המקום, פועל מול שרי הממשלה להביא להחלטת ממשלה שתכיר בטבח
סולימאן מסוודה
28 באוקטובר 2021
21:55

נשיא המדינה יצחק הרצוג יגיע מחר (שישי) לביקור בכפר קאסם, ואף יישא נאום ממלכתי בטקס זיכרון להרוגי הטבח. כמו כן, למרות נפילת חוק כפר קאסם, השר עיסאווי פריג׳, תושב המקום, פועל מול השרים להביא להחלטת ממשלה שתכיר בטבח.

השבוע פרצה סערה בכנסת סביב החוק להכרה בטבח. יום לאחר המהומה במליאת הכנסת, השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג', אמר הבוקר בריאיון לדב גיל הר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי הוא פנה לחברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן שעתיים לפני הדיון. "ביקשתי שנעביר את הנושא לוועדת החינוך, ובמקביל אני אשב עם השרים ואקדם הצעת מחליטים - שהממשלה יכולה לחיות איתה. הייתי מרוויח שהנושא יישאר על סדר היום. היא לא הסכימה ורצתה להביך אותי", הסביר פריג'.

האזינו לריאיון עם השר פריג' בכאן רשת ב

השר לשיתוף פעולה אזורי הוסיף כי "לא התכוונתי לפגוע בחברת הכנסת סלימאן, צר לי מאוד שבמקום שכולנו נהיה מאוחדים בנושא - קרה מה שקרה". על הטענה שמרצ "חותמת גומי" בממשלה הוא אמר: "עניין ההתנחלויות בניגוד לעמדתנו, אנחנו עושים עבודה מאוד חשובה בפנים, לא הכול יוצא החוצה".

חברת הכנסת תומא-סלימאן אמרה בתגובה לפריג' כי "הגיע הזמן שהשר יפסיק את ההצגה שהתחיל אתמול. לא אני השתמשתי בכאב, רק בהסכמה שלי הוא עלה לדוכן". בריאיון לדב גיל הר בכאן רשת ב סיפרה תומא-סלימאן: "פריג' הגיש את החוק ב-2016. הוא ידע על החוק מיום ראשון, ורק אתמול בבוקר הוא ניגש אליי, מתוך הממשלה נאמר לי שאין הצעה כזאת".

האזינו לריאיון עם חברת הכנסת תומא-סלימאן בכאן רשת ב