-

לראשונה: דיון פתוח לציבור בנושא חיסון הילדים

הדיון שיתקיים ביום חמישי הקרוב יהיה פתוח לשאלות הציבור למומחים ויועבר בשידור חי
מערכת כאן חדשות
29 באוקטובר 2021
09:49

אחרי אישור ה-FDA: צוות הטיפול במגפות במשרד הבריאות יקיים דיון בנושא מתן חיסוני קורונה לילדים ביום חמישי הקרוב. לראשונה, הדיון יהיה פתוח לציבור, ויכלול התייחסויות ושאלות למומחים. בהודעת משרד הבריאות נכתב כי לאחר המלצת ה-FDA, החליט הצוות לקיים "דיון ציבורי פתוח ולהציג את המידע בנושא ואת מכלול השיקולים לקראת קבלת ההחלטה על המלצתו למנכ"ל משרד הבריאות".

עוד נכתב בהודעה על הדיון כי ייבחרו כ-20 דוברים שישלחו התייחסויות להציג את עמדתם בפני הצוות, ולכל דובר יוקצו שלוש דקות, בדומה לשימועי ה-FDA. בצל גל האיומים שספגו בכירי משרד הבריאות בימים האחרונים, נכתב בהודעה, כי  "לא יתאפשר שיח שישמיץ באופן אישי או קבוצתי את חברי הצט"מ או את עובדי משרד הבריאות. לא תתאפשר אלימות מילולית מכל סוג שהיא במהלך הדיון". 

במה שונה החיסון לילדים, ולמה חשוב לחסן אותם?

הוועדה מאפשרת להגיש התייחסויות לדיון בשני מסלולים - להגיש בקשה להשמעת העמדה בדיון עצמו, או להעלות שאלות אליהן יתייחסו המומחים בדיון. כדי להגיש בקשה להשמעת העמדה יש להעלות בקשה בקישור  עד ליום שלישי ב-9:00. כדי להעלות שאלה להתייחסות המומחים בדיון, יש להגיש בקשה בקישור עד ליום שלישי בשעה 16:00. 

הוועדה המייעצת של ה-FDA המליצה השבוע לחסן ילדים בגיל 11-5 בחיסון לקורונה של חברת פייזר. בתום דיון בהשתתפות 18 מומחים, ההצבעה עברה ברוב של 17 תומכים ונמנע אחד - ללא מתנגדים. כעת ההחלטה בנוגע להענקת אישור לשימוש חירום בחיסון נתונה בידי ה-FDA, ולאחר מכן במרכז לבקרת מחלות ומניעת (CDC) - שיחליט כיצד לחלק את החיסונים בקבוצת הגיל הזאת.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור נחמן אש, התייחס שלשום בריאיון לרומי נוימרק בחדשות הערב לחיסון הילדים בני 11-5 נגד קורונה. לדבריו במשרד יתעקשו לבצע את החיסונים בבתי הספר: "עשינו את זה לאורך כל התקופה האחרונה וזה היה מוצלח וחשוב להמשיך בזה. זה יהיה יחד עם קופות החולים, אפשר יהיה להתחסן שם, בבתי הספר ובנקודות ברשויות. העיקרון הוא שכאשר יש חיסונים זמינים צריך להתחסן. זה הפיתרון למגפה".