זרקא

ממונה הקורונה על האיומים: "לא מחפש גינויים, דורש פעולה"

בריאיון לגאולה אבן-סער סיפר פרופ' סלמן זרקא על המתקפות על עמיתתו שרון אלרעי פרייס ("אסור להשלים איתן"), על חיסון הילדים ("הזדמנות גדולה") ועל גיבושון הקואליציה, שנערך ללא מסיכות ("צריכים להמשיך ולהקפיד")
השבוע
29 באוקטובר 2021
20:27

נראה כי כניסתם של הילדים בני 11-5 למעגל המתחסנים מלהיטה את השיח בקרב מתנגדי החיסונים, שבחלקו עבר למחוזות האיומים. ממונה הקורונה פרופ' סלמן זרקא, התראיין הערב (שישי) לגאולה אבן-סער בכאן 11, אמר כי הוא מצפה מהמשטרה לחקור ולמצות את הדין עם כל המאיימים. "אני דורש מהמערכת המשפטית ומערכת אכיפת החוק שתעשה את זה ומהר".

צפו בריאיון עם פרופ' זרקא מתוך "השבוע עם גאולה"

פרופ' זרקא אמר שאינו מרגיש מאוים אישית, אך הוא מזדהה ומודאג מהאיומים על עמיתתו ד"ר שרון אלרעי פרייס. בשבוע הקרוב צוות הטיפול במגפות ווועדת החיסונים במשרד הבריאות יתחילו את הדיון על חיסון נגד קורונה לילדים בגילי 11-5. "יום חג והזדמנות גדולה", כינה זרקא את החיסון המתקרב, אך הדגיש שהדיון במשרד הבריאות יהיה ביקורתי ומעמיק. 

"הווירוס מסתובב בינינו ומדביק ילדים ומבוגרים", אמר ממונה הקורונה. ואמר כי ההורים צריכים לשקול אם לחסן את ילדיהם לנוכח האיום של תסמונת קורונה ארוכת טווח ותסמונת פימס. "אני חושב שזה מצב מורכב מסוכן, נביא את המידע להורים ונעביר המלצה. אין מרכיב של איום, הכרח או חובה".

ממונה הקורונה טען שלא נחשף לתמונות של גיבושון הקואליציה, שנערך ללא הקפדה על מסכות. אך טען: "כולנו, גם הממשלה, גם הסגל הרפואי והמקצועי, גם אזרח ישראל, צריכים להמשיך להקפיד על המסכות – בטח בחלל סגור. כל חדר סגור, צפוף ובלי מסכות – הוא תהליך לא נכון על פי ההנחיות היום".