ג'ורג' קורדאחי

בשל התבטאות של שר ההסברה: משבר דיפלומטי חריף בין לבנון לסעודיה

סרטון שהופץ השבוע ובו נשמע שר לבנוני תוקף בבוטות את ההתערבות הסעודית בתימן עורר את זעמה של ריאד • סעודיה ובחריין גירשו את שגריר לבנון משטחן • גובר הלחץ להתפטרות השר: רה"מ מיקאתי קרא לקורדאחי לקבל את ההחלטה המתאימה
גל ברגר ועידו קורן
29 באוקטובר 2021
21:35
עודכן ב 23:57

לבנון במשבר - גם ביחסי החוץ: סעודיה הורתה היום (שישי) לשגריר לבנון בריאד לעזוב את הממלכה בתוך 48 שעות, והודיעה כי היא מפסיקה את הייבוא מתוצרת לבנונית. כמו כן, נקרא השגריר הסעודי בביירות לשוב לארצו להתייעצויות. "השליטה של ארגון הטרור חיזבאללה על ההחלטות בלבנון הפכה את המדינה לזירה למדינות עוינות", כתבו בהודעה הסעודית. 

ראש ממשלת לבנון נג'יב מיקאתי הודיע הלילה כי הוא מצר על החלטת סעודיה. "אנו מתנגדים לכל מה שיש בו כדי להרע את הקשרים בין שתי המדינות, ומקווים שההנהגה הסעודית, שאותה אנו מעריכים, תבחן מחדש את ההחלטה", אמר ראש ממשלת לבנון. הוא שב והתנער מהצהרותיו של שר ההסברה בממשלתו ג'ורג' קרדאחי, שתקף את סעודיה על מלחמתה בחות'ים בתימן, ואמר כי השר אמר את הדברים טרם מינויו לתפקיד, והם אינם מייצגים את ממשלת לבנון. הלחץ על שר ההסברה להתפטר גבר בשעה האחרונה, והלילה קרא לו ראש הממשלה לקבל את ההחלטה המתאימה ולפעול על פי האינטרס של לבנון.

במקביל, ערוץ אל-ערביה דיווח הערב כי בחריין מצטרפת לסעודיה ומגרשת אף היא את שגריר לבנון משטחה. בדיווח נאמר כי בחריין הורתה לשגריר לעזוב את המדינה בתוך 48 שעות.