אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

"בלאק שאדו" טוענת: תקפנו חברת אינטרנט ישראלית

קבוצת ההאקרים שפרצה לשירביט הודיעה כי תקפה את חברת Cyberserve וטענה כי פרסמה פרטים אישיים מתוך חברת "קווים", לקוחה של חברת האינטרנט • בין לקוחות החברה שאתריהן אינם פעילים: מכון מור, האגודה למלחמה בסרטן וחברת התחבורה הציבורית דן. גם אפליקציית ההיכרויות לקהילה הגאה "אטרף" נפרצה. האגודה למען הלהט"ב מזהיר: "סכנה לפגיעה נפשית"
דנה ירקצי ואיתי שיקמן
30 באוקטובר 2021
01:54
עודכן ב 15:25

קבוצת ההאקרים האיראנית Black Shadow הודיעה אמש (שישי) כי תקפה את חברת האינטרנט הישראלית Cyberserve. בהודעה שפרסמה הקבוצה נכתב: "יש לנו חדשות בשבילכם. ודאי לא הצלחתם להתחבר לאתרים רבים היום. תקפנו את חברת Cyberserve ולקוחותיה. תהיתם מה לגבי המידע? כמו תמיד יש לנו הרבה ממנו. אם אינכם מעוניינים שנדליף את המידע שלכם - צרו איתנו קשר בהקדם".

בין לקוחות החברה שאתריהן אינם פעילים: מכון מור, האגודה למלחמה בסרטן וחברות התחבורה הציבורית דן וקווים.בתוך כך טענה החברה כי בעקבות הפריצה לאתר של חברת התחבורה הציבורית "קווים", פרסמה פרטים אישיים, בהם שמות, כתובות מייל ותעודות זהות. באתרים שנפרצו גם אתר ההיכרויות לקהילה הגאה "אטרף".

ד"ר הראל מנשרי, ממקימי מערך הסייבר בשב"כ: "Black Shadow הוא שם כיסוי לקבוצת תקיפה איראנית, הפועלת בכסות פלילית. איראן פועלת באמצעות מערכי הסייבר בראייה אסטרטגית - לפגוע בתשתיות, במגזר הפיננסי של ישראל ולאסוף מודיעין". מהאגודה למען הלהט"ב התריע: "דליפת פרטיהם האישיים של המשתמשים היא סכנה לפגיעה נפשית".

בחודש מארס האחרון פרסמה קבוצת ההאקרים פרטים אישיים של לקוחות חברת מימון הרכב הישראלית ק.ל.ס, בהם צילומי תעודות הזהות וכרטיסי האשראי שלהם. ההאקרים דרשו כופר של עשרה מטבעות ביטקוין.

בחודש דצמבר 2020 פרסמה "בלאק שאדו" פרטי חשבון של לקוחות בחברת שירביט, כמו תעודות זהות, רישיונות נהיגה, תלושי משכורת ומסמכים רפואיים. נוסף לכך, פורסמו תמונות של עובדי חברת הביטוח.קבוצת ההאקרים דרשה מהחברה תשלום של 50 יחידות ביטקוין ואיימה שאם לא יועבר התשלום בתוך יממה, הסכום המבוקש יוכפל.