-
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בן 47 נדקר למוות בבית שמש, בנו בן ה-17 נעצר

הגבר אותר בביתו כשהוא מחוסר הכרה, בנו בן ה-17 נעצר בבניין סמוך • הבן דקר את אביו בפלג גופו העליון - בזמן שבני המשפחה שהו בדירה • החשוד טוען להגנה עצמית: "לא יזמתי את האירוע - רציתי להתגונן מפני אבא שלי שהתעלל בי במשך שנים"
סולימאן מסוודה
30 באוקטובר 2021
12:24
עודכן ב 22:52

גבר בן 47 מת מפצעיו היום (שבת) לאחר שעל פי החשד נדקר בביתו בבית שמש. בנו בן ה-17 נעצר בבניין הסמוך בחשד לביצוע המעשה. הבן דקר את אביו כמה פעמים בפלג גופו העליון - בזמן שבני המשפחה שהו בדירה. אמו של החשוד דיווחה על האירוע למשטרה. 


החשוד טוען להגנה עצמית ואומר בחקירתו כי לא הוא יזם את האירוע - אלא אביו. עוד טען החשוד כי הוא עבר התעללות במשך שנים רבות על ידי אביו. לדבריו, אחרי האירוע, הוא נבהל וניסה לעזור לאביו ואף ניסה להתקשר לכוחות ההצלה. החשוד ידע שאביו נרצח רק כשהגיע לחקירה. הרצח אירוע לעיניי אימו וכמה מאחיו ואחיותיו.

המשטרה מסרה, כי הכוחות הוזעקו למקום בעקבות דיווח על אדם שנדקר בדירה בעיר, ובמקביל לפעולות ההחייאה שביצעו צוותי הרפואה, החלו בסריקות אחר החשוד בנמלט מהדירה. הבן אותר בבניין הסמוך, ונעצר לחקירה. 

פראמדיק מד"א מוחמד פוואקה סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה שהובילו אותנו לדירה בבניין המגורים. הפצוע שכב כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פציעה מדממת בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו". 

זהו הרצח השני בבית שמש בתוך שמונה ימים בלבד. ביום שישי שעבר נדקרה למוות תמר מסאנדילוב, תושבת העיר בת 52. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את בנה, שמעון שטרן בן ה-27, שהודה שרצח אותה באמצעות סכין מטבח ודקר אותה כמה פעמים בצוואר ובגוף.

עורך דינו של שטרן אמר שצריך לבדוק אם היה מחדל של הרשויות המטפלות, ואחיו הוסיף: "איך משחררים בן אדם כזה בלי השגחה?". גם חתנה העיד כי יש לו הפרעת נפש. לפני הדיון בבית המשפט אמר שטרן: "יש לי כעס על אמא שלי שנטפלה אלי במשך 27 שנה".