-

שם, מקום מגורים וסיסמאות: ההאקרים האיראנים פרסמו את מאגר המידע של אתר "אטרף"

מערך הסייבר הלאומי: הזהרנו את Cyberserve מתקיפה • הגוף המליץ לאזרחים שדווח כי פרטיהם דלפו, לשנות סיסמאות ולגלות ערנות • בין האתרים שנפרצו - אתר "קווים" ואתר ההיכרויות לקהילה הגאה "אטרף"
דנה ירקצי ואיתי שיקמן
30 באוקטובר 2021
16:30
עודכן ב 21:44

קבוצת ההאקרים האיראנית פרסמה היום (שבת) את שמות המשתמשים באתר "אטרף" ועיר מגוריהם. כמו כן הם פרסמו נתונים על משתמשים בדן, פגסוס ודוקטור טיקט. במערך הסייבר הלאומי התייחסו למתקפת הסייבר על חברת האינטרנט הישראלית Cyberserve. "בשנה האחרונה התריע מערך הסייבר הלאומי לחברה מספר פעמים על היותה חשופה לתקיפה", ציינו.

הגוף הישראלי המליץ לאזרחים שדווח כי פרטיהם דלפו להחליף ססמאות ולהטמיע אימות דו שלבי בכל האפליקציות כגון הרשתות החברתיות ואפליקציית הבנק.

המלחמה שמאחורי המסכים | האזינו לפרק של "עוד יום"

אפרת פרנק, מנהלת קו הקשב באגודה למען הלהט"ב, אמרה בריאיון לרונן פולק בכאן רשת ב כי "התהליך של יציאה מהארון הוא ארוך ורגיש. הכוח נלקח מהידיים שלנו, קבלת ההודעה בצורה כזו יכולה להביא למקרים חריגים. כולם חוששים".

קבוצת ההאקרים האיראנית Black Shadow הודיעה אמש כי תקפה את Cyberserve. בהודעה שפרסמה הקבוצה נכתב: "יש לנו חדשות בשבילכם. ודאי לא הצלחתם להתחבר לאתרים רבים היום. תקפנו את חברת Cyberserve ולקוחותיה. תהיתם מה לגבי המידע? כמו תמיד יש לנו הרבה ממנו. אם אינכם מעוניינים שנדליף את המידע שלכם - צרו איתנו קשר בהקדם".

בין לקוחות החברה שאתריהן אינם פעילים: מכון מור, האגודה למלחמה בסרטן וחברות התחבורה הציבורית דן וקווים. בתוך כך טענה החברה כי בעקבות הפריצה לאתר של חברת התחבורה הציבורית "קווים", פרסמה פרטים אישיים, בהם שמות, כתובות מייל ותעודות זהות. 

בחודש מארס האחרון פרסמה קבוצת ההאקרים פרטים אישיים של לקוחות חברת מימון הרכב הישראלית ק.ל.ס, בהם צילומי תעודות הזהות וכרטיסי האשראי שלהם. ההאקרים דרשו כופר של עשרה מטבעות ביטקוין.

בחודש דצמבר 2020 פרסמה Black Shadow פרטי חשבון של לקוחות בחברת שירביט, כמו תעודות זהות, רישיונות נהיגה, תלושי משכורת ומסמכים רפואיים. נוסף לכך, פורסמו תמונות של עובדי חברת הביטוח.קבוצת ההאקרים דרשה מהחברה תשלום של 50 יחידות ביטקוין ואיימה שאם לא יועבר התשלום בתוך יממה, הסכום המבוקש יוכפל.