עודה, לוין ונתניהו
צילום: ערוץ הכנסת

מתהדק שיתוף הפעולה בין הליכוד לרשימה המשותפת

ברקע הקרב על התקציב, בליכוד וידאו עם גורמים במפלגה הערבית שבכוונתה להתנגד, וצפויים לתמוך בהצעת החוק להקמת בית חולים בסכנין
יערה שפירא
30 באוקטובר 2021
20:51

ברקע הקרב על התקציב, מתהדק שיתוף הפעולה בין הליכוד לרשימה המשותפת. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם היום (שבת) שבליכוד וידאו עם גורמים ברשימה המשותפת שבכוונתה להתנגד לתקציב. בליכוד צפויים בהמשך לתמוך בהצעת חוק של המפלגה הערבית להקמת בית חולים בסכנין.


שר האוצר אביגדור ליברמן משקיע את הזמן בימים האחרונים כדי לקדם את אישור התקציב. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שלשום כי ליברמן, שנעדר מהתקשורת בימים האחרונים וסגר את ישיבת הסיעה השבועית לכתבים, משקיע את הזמן בפגישות אישיות עם חברי כנסת מהקואליציה. הוא אמר לחברי הכנסת: "אל תקשו על העברת התקציב ואל תתנו לתקשורת להפריע - הציבור רוצה כרגע בעיקר יציבות שלטונית".

בקואליציה הציגו לוח זמנים אידיאלי מבחינתם לאישור התקציב בקריאה שנייה ושלישית. לפי התכנון בימים שלישי וברביעי ידונו במליאת הכנסת בהסתייגויות, ובימי חמישי וראשון שלאחר מכן יתקיימו ההצבעות הסופיות. כעת מתנהלות שיחות בין גורמי הקואליציה לבין הרשימה המשותפת בבקשה שחלקים ממנה יימנעו בהצבעה ויעניקו טווח ביטחון לקואליציה. אולם בינתיים, אין התקדמות במגעים הללו.