יחידת האלפיניסטים
צילום: דובר צה"ל

לאחר הפרסום בכאן חדשות: בוטלה השעיית מפקד היחידה המובחרת שסרב להתחסן

אלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם נאלץ לבטל את החלטתו • הסיבה לביטול אינה התערבות משפטית, אלא לשכת הרמטכ"ל שהתערבה בשינוי ההחלטה • צה"ל: "בהתאם להנחיות, מפקד היחידה ימשיך בתפקידו כפוף להצגת בדיקת PCR שלילית"
רועי שרון
31 באוקטובר 2021
20:23

לאחר הפרסום בכאן חדשות: בוטלה היום (ראשון) השעייתו של מפקד יחידת האלפיניסטים, סגן אלוף במילואים, שסירב להתחסן. אלוף פיקוד הצפון אמיר ברעם נאלץ לבטל את החלטתו, שהנימוק שלה היה דוגמה אישית של מפקדים בכירים.


הסיבה לביטול אינה התערבות משפטית, אלא לשכת הרמטכ"ל שהתערבה בשינוי ההחלטה. מצה"ל נמסר כי "בהתאם להנחיות, מפקד היחידה ימשיך בתפקידו כפוף להצגת בדיקת PCR שלילית בשל החשיבות לשמירה על בריאות המשרתים וכשירות היחידות המבצעיות".

אתמול פורסם כי אלוף פיקוד צפון השעה את הקצין, למרות הנחיות צה"ל המאפשרות לחיילים לא להתחסן ולבצע בדיקת PCR. הקצין כתב במכתבו לפקודיו כי "האלוף עומד על כך שכלל המפקדים הבכירים צריכים להתחסן על מנת להוות דוגמה אישית".

לדבריו, "בשל הנחיה זאת, ובשל היותי מפקד בכיר בפיקוד וסירובי להתחסן, החליט האלוף להשעות אותי כרגע מלפקד בפועל על היחידה עד שישתנו התנאים, אך לא לסיים את תפקידי. על כן, החל מעכשיו אינני עוד מפקד היחידה בפועל ולא אגיע לחרמון בחורף הקרוב".