-

שוחחו עם מנהיג ההפיכה ורה"מ המודח: משלחת ישראלית ביקרה בסודאן | כל הפרטים

לפי דיווחים, מטרת הגעתה של המשלחת הייתה לתווך בין הצדדים, על רקע ההפיכה הצבאית שאירעה במדינה
רועי קייס
01 בנובמבר 2021
22:19

מגעים בסודאן: משלחת ישראלית הגיעה לח'רטום בירת סודאן וקיימה שיחות עם מנהיג ההפיכה הצבאית במדינה עבד אל-פתאח אל-בורהאן, ועם ראש ממשלת המעבר המודח עבדאללה חמדוכ, כך אמרו היום (שני) מקורות בצבא סודאן לעיתון "א-שרק" הסעודי.

עוד אמרו המקורות כי מטרת הגעתה של המשלחת הייתה לתווך בין הצדדים. העיתון "א-סודאני", היוצא לאור בח'רטום, דיווח ממקורותיו כי משלחת ישראלית ביקרה בימים האחרונים בבירת סודאן מבלי שידוע על אופי הביקור ומטרתו.

בשבוע שעבר דיפלומט סודאני בכיר אמר לכאן חדשות שראש הממשלה העצור, חמדוכ, רצה לחתום על ההסכם עם ישראל. הוא הוסיף שחמדוכ תומך בנרמול היחסים, והיה ערוך ממש בתקופה הזאת לטוס לוושינגטון כדי לחתום על הסכם עם ישראל, מה שכבר לא יקרה. בישראל קיימו כמה התייעצויות בנוגע להפיכה בסודאן. לפי מקורות המעורים בנושא, סביר שהמהלכים בסודאן ידחו את ההצטרפות הרשמית שלה להסכמי אברהם.

דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס אמר בשבוע שעבר כי המגעים לנרמול יחסים בין סודאן לישראל יוערכו מחדש נוכח ההפיכה הצבאית במדינה. פרייס הוסיף כי ארצות הברית תעצור את הסיוע הכספי בשווי 700 מיליון דולר שאמורה הייתה להעביר למדינה.

תגיות:
סודאן