עבאס וגפני במליאת הכנסת
צילום: אלויבייה פיטוסי, פלאש 90

עבאס: "הכסף הוא של כל משלמי המיסים הישראלים"

יו"ר רע"ם מאשר את הפרסום בכאן חדשות על דאגתו לחרדים: "רע"ם צריכה להיות עם החרדים בקואליציה" | האזינו לריאיון בכאן רשת ב
מיכאל שמש
02 בנובמבר 2021
08:08
עודכן ב 08:49

אחרי הפרסום אתמול בכאן חדשות על בקשתו להקצות כספים לחרדים מכספי מפלגתו, יו"ר רע"ם מנסור עבאס הסביר הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב: "אנחנו מתעדפים את העברת הכספים לפי המטרות שחשובות לנו. זה כמו חברים, רע"ם צריכה להיות עם החרדים בקואליציה". לדבריו בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן", "מדובר בכסף שהוא של משלם המיסים הישראלי, של כולם. רע"ם נמצאת בקואליציה ויש לה זכות לתת את דעתה בסדר העדיפויות. התהליך שאנחנו מובילים במפלגה הוא לטובת כולם".

האזינו לריאיון של ח"כ מנסור עבאס לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן

אתמול פורסם בכאן חדשות שעבאס פנה לגורמים בממשלה וביקש להקצות 100 מיליון שקלים מהכספים הקואליציוניים של מפלגתו לטובת המגזר החרדי. כשברקע העימות עם הליכוד, נראה שברע״ם מנסים לשמור על קשרים פוליטיים עם החרדים. עבאס אמר לגורמים בממשלה: "יש לנו ברית מוחלשים עם החברה החרדית".

הנאום של גפני שגרם לעבאס לבקש 100 מיליון שקל לחרדים

עבאס הזכיר בריאיון את נאומו של חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה לפני שבוע במליאת הכנסת ואמר כי דבריו שם נגעו בו. "לפני כמה ימים ניהלתי את מליאת הכנסת ואז עלה גפני, ובמקום 10 דקות הוא נאם 20 דקות. הוא דיבר על המצוקות של החברה החרדית. לא יכולתי לעצור אותו", אמר יו"ר רע"ם. "הטענות שלו שם היו שכל השנים שיטו בהם. בעיקר מה שנגע בי זה האותנטיות של המילים שלו ושל החזון שתהיה ברית של מוחלשים".

בנאומו אז במליאה פנה גפני לעבאס ואמר לו: "זאת חברה שדואגת לחתולות רחוב, לא לילד ערבי באום אל פחם. הוא שונה מהמיינסטרים ולכן לא מגיע לו. גם אני שונה. הגיע הזמן שנתחיל לתאם עמדות. אל תיכנס לקואליציה בלי להתייעץ איתנו. אנחנו לא הולכים לאופוזיציה בלי להתייעץ איתך. הם כולם נגדנו. תדע לך, לא תקבל את מה שהבטיחו לך".

חבר הכנסת יעקב אשר מיהדות התורה הגיב לפרסום: "אני אומר למנסור עבאס ׳לא תודה׳. תרום את הכסף לקופת העיר". חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' אמר במליאה: "אני קורא לאחיי במגזר החרדי, אל תתפתו, כשעבאס מציע לתת לכם 100 מיליון שקל זה עוד שלב באידאולוגיה האסלאמית שלו".