אליעזר ברלנד

הוארך מעצרו של ברלנד: "קשר עצמו לחשדות ומסר גרסה מפורטת"

ראש חסידות "שובו בנים" חשוד במעורבות בפרשת רצח אברהם אדרי וההיעלמות של הנער ניסים שטרית בירושלים לפני כ-30 שנה • ברלנד התמוטט לרגע בדיון
ורד פלמן
02 בנובמבר 2021
10:57
עודכן ב 11:55

הרצח, התחקיר והמעצרים: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) בתשעה ימים את מעצרו של אליעזר ברלנד, החשוד במעורבות ברצח אברהם אדרי והיעלמותו של הנער ניסים שטרית בירושלים, שאירעו לפני יותר משלושה עשורים. ראש חסידות "שובו בנים" נחקר אתמול וגם רעייתו עוכבה לחקירה. 


השופט אלעד לנג אמר בדיון כי ברלנד קשר עצמו בחקירה לחשדות ומסר גרסה מפורטת. נציג המשטרה אמר בדיון כי נאספו נגד ברלנד ראיות בגין אחריות ומוערבות במקרי הרצח. עוד אמר הנציג כי "בימים האחרונים חלו התפתחויות משמעותיות בחקירה". בזמן הדיון התקיימה מחאה מחוץ לבית המשפט של חסידיו.

מאיר שטרית, אחיו של הנעדר ניסים שטרית, אמר כי כבר לפני 35 שנים דיווח למשטרה על חשדותיו בדבר מעורבותו של ברלנד בפרשה. בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב, סיפר האח אתמול כי אנשים מסביבתו הקרובה ביותר של ברלנד סיפרו לו כבר לפני שלושה עשורים כיצד הוא קובע גורלות של אנשים. 

לפני כשבוע וחצי נחשף בכאן חדשות כי אחד החשודים המרכזיים בפרשה, שהוקלט לפני כשנתיים, קשר כמה מהחשודים האחרים למעשה, וסיפר על הקשר של ברלנד. "זה נעשה מתוך שיעבוד של כת. זה לא אנשים עבריינים, זה לא אנשים עם עבר פלילי... זה התחיל ממנו (מברלנד) והמשיך ממנו ונגמר בו", הוא טען בהקלטה. 

כך פענחתי רצח מלפני 30 שנה | עוד יום

ביום חמישי שב ברלנד אל כלא איילון והחל לרצות עונש מאסר של חמישה חודשים. ברלנד הורשע והודה בעסקת טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה, איום, עבירות מס והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בפועל נגזר על ברלנד מאסר של שנה וחצי, שממנו קוזז זמן מעצרו. ברלנד שוהה באגף המלר"ש - המרכז רפואי של שירות בתי הסוהר, תחת השגחה קפדנית.