המחאה בכיכר הבימה

אלפים מחו נגד הממשלה בכיכר הבימה בתל אביב

ח"כ סמוטריץ': "נחליף את הממשלה הרעה הזאת בממשלה ימנית". מארגני המחאה: "הממשלה מוכרת את המדינה, נעשה כל דבר במסגרת החוק להפיל אותה" • בכיכר רבין מתקיים הערב אירוע לזכרו של רה"מ לשעבר יצחק רבין
יואב בורוביץ' ועופר חלפון
02 בנובמבר 2021
19:34
עודכן ב 21:45

ברקע הדיונים על התקציב: אלפים מחו הערב (שלישי) נגד הממשלה בכיכר הבימה בתל אביב. מארגני המחאה אמרו לכאן חדשות: "זו ממשלה שמוכרת את מדינת ישראל. נעשה כל דבר אפשרי במסגרת החוק כדי להפיל אותה. זו הפגנה להצלת הדמוקרטיה".

בין הנואמים במחאה נמנו חברי הכנסת צחי הנגבי, אופיר אקוניס, אמיר אוחנה, מאי גולן, איתמר בן גביר, שלמה קרעי וגלית דיסטל-אטבריאן. ח"כ סמוטריץ' אמר בנאומו: "נחליף את הממשלה הרעה הזאת בממשלה ימנית, לאומית ויהודית שתרים כאן אור גדול".

ח"כ בן גביר אמר: "קוראים לנו בתקשורת קיצוניים, בבונים, שחורים. אני גאה להיות קיצוני באהבת עם ישראל. אני גאה להיות קיצוני באהבת המדינה הזאת וקיצוני בהגנה על חיילי צה"ל".

בתוך כך, יו"ר יהדות התורה משה גפני תקף היום בחריפות את ראש הממשלה נפתלי בנט, ואמר בריאיון לאתר "כיכר השבת" כי "בנט בגד במדינת ישראל". גפני הוסיף: "איילת שקד וחבריה למפלגה - הם אשמים בהכול".

לא רחוק משם, בכיכר רבין, התקיים הערב אירוע לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. האירוע התקיים בהשתתפות משפחת רבין, שרי מפלגת העבודה בעבר וחברי כנסת ושרים מכהנים מהמפלגה, בהם יו"ר המפלגה השרה מרב מיכאלי.