-
צילום: Gettyimages

אחרי מתקפות ההאקרים: ספקיות האינטרנט חוסמות את הגישה לאתרים עם המידע שהודלף

החסימה החלה עקב צו בית משפט, שהורה להסיר כל מידע אישי שהודלף משרתי החברה של "סייבר סרב", בהם מאגרים של "אטרף", "מכון מור" ו"פגסוס" • אתמול פרסמה קבוצת "בלאק שאדו" האיראנית מידע על כ-290 אלף מטופלים במכון מור המכיל שמות, תעודות זהות ובקשות לקביעת תורים למטופלים. עוד הם פרסמו מידע על לקוחות של תחנת הרדיו 103fm
דנה ירקצי
02 בנובמבר 2021
23:19
עודכן ב 12:29

לאחר מתקפות ההאקרים: ספקיות האינטרנט בישראל החלו הבוקר (רביעי) בחסימת הגישה לאתרים שבהם מופץ המידע האישי שהודלף. זאת, לאחר שמחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר בקשה דחופה לבית משפט השלום בתל אביב להוצאת צו שיאפשר לצמצם למינימום האפשרי את נזקי החשיפה למאגרי המידע האישיים שנחשפו על ידי התוקפים.

השופט אור ממון נעתר לבקשה והוציא צו שמורה על הסרה של כל מידע אישי שהודלף משרתי החברה לאחסון אתרים Cyberserve, ובכלל זה מאגרי מידע אישי של אתרי האינטרנט של "אטרף", "מכון מור", "פגסוס" ואתרים נוספים. כמו כן, ספקיות הגישה לאינטרנט יידרשו לחסום גישה לכל אתר אינטרנט שכולל את המידע האישי המודלף, ומנועי החיפוש יידרשו לסנן תוצאות חיפוש שמובילות למידע המודלף. 

אתמול בערב המשיכה קבוצת ההאקרים האיראנית "בלאק שאדו" במסע ההדלפות שלה - ופרסמה מידע על כ-290 אלף מטופלים במכון מור. ברשימות שהדליפה הקבוצה מופיעים שמות, תעודות זהות ובקשות לקביעת תורים למטופלים. עוד הם פרסמו מידע על לקוחות של תחנת הרדיו 103fm. 

 הרשימה שהפיצו ההאקרים

המלחמה שמאחורי המסכים | עוד יום

בד בבד, קבוצת ההאקרים ״מטה משה״, שפרסמה לאחרונה תמונות של שר הביטחון בני גנץ ופרטים אישיים של חיילים, הודיעה הערב שחדרה לשרתים של שלוש חברות הנדסה ישראליות. הפורצים אומרים כי בידיהם מסמכים רבים ובכלל זה מפות, חוזים, תמונות ומכתבים. לטענת ההאקרים מקצת המסמכים כבר הודלפו, ושאר החומרים יפורסמו בהדרגה. 

האם תקיפת סייבר יכולה להחליף שלטון באיראן? | עוד יום

מוקדם יותר, לאחר שפג האולטימטום, קבוצת ההאקרים "בלאק שאדו" טענה שפרסמה את מאגר המידע המלא שגנבו מאתר "אטרף". עם הפרסום, חסמה אפליקציית טלגרם בשנית את הערוץ החדש של ההאקרים - שכבר הספיקו מאז לפתוח עמוד נוסף. ההאקרים הודיעו כי הם דורשים עשרת אלפים דולרים בעבור הסיסמא לקובץ המוצפן של נתוני המשתמשים ב"אטרף".