-

מחדל הזיהוי: חולת הקורונה נקברה תחת שם אחר - המשפחה מתכוונת לתבוע

חיה פריימן מתה מקורונה אך בבית החולים אמרו למשפחתה שמצבה משתפר. רק אחרי כמה ימים נודע להם שהיא מתה, ושהיא נקברה תחת שם אחר, בעיר אחרת • מעבר לעוגמת הנפש והטראומה, כולל הוצאת הגופה מהקבר וקבירתה במקום אחר, הם חוששים כי בשל הבלבול בזהות, חיה קיבלה טיפול רפואי שגוי שאף אולי הביא למותה
תמר אלמוג
04 בנובמבר 2021
00:46
עודכן ב 08:32

בני משפחתה של חיה פריימן, שנפטרה מקורונה לפני חודשיים בעוד משפחתה עודכנה כי מצבה משתפר, ואף נקברה תחת שם אחר, מתעדים לתבוע את המדינה במיליונים רבים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (רביעי) כי בתה ונכדה הבהירו שמעבר לעוגמת הנפש והטראומה, כולל הוצאת הגופה מהקבר וקבירתה במקום אחר, הם חוששים כי בשל הבלבול בזהות עם אשה אחרת, חיה קיבלה טיפול רפואי שגוי שאף אולי הביא למותה.

צפו בכתבה

בתה של פריימן, אלה פיטוסי, סיפרה לכאן חדשות: "זה אוכל אותי מבפנים, היא הייתה לבד. התקשרתי לשאול לשלומה, אמרו לי היא בסדר יציבה. אחרי יומיים אמרו לי אותו דבר. ואחרי כמה ימים התקשרו להגיד שהיא נפטרה".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי מדובר במקרה מצער בו נעשתה טעות זיהוי בקבורת מטופלת. לאור כך הוקמה ועדת בדיקה של משרד הבריאות ועבודתה נמצאת בעיצומה.

מטעם בית האבות שהעביר את המנוחה נמסר בתגובה: "העברנו דיווח מיידי למשרד הבריאות על פי נוהל דיווח אירוע חריג לשם בדיקת המקרה. בית האבות מסר לחוקרי משרד הבריאות את כל המידע שברשותו, כולל צילומים של הדיירים שפונו באופן מסודר כשהם מתויגים ומזוהים. מתינים לממצאי הבדיקה".

תגיות:
קורונה