-
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

מפקד מגלן נשפט בעקבות נפילת לוחם מהיחידה לבור

מפקד הפלוגה יועמד לדין בעקבות האירוע. בחודש פברואר הלוחם נפל לבור בשטח אימונים באזור בית גוברין ושבר את רגלו. בתחקיר האירוע נמצאו כשלים רבים וליקויים חמורים בהוצאת האימון לשטח. מדובר צה"ל נמסר: בעקבות אירועים דומים בעבר הוחלט על הקמת ועדה לבחינת שטחי האימונים
כרמלה מנשה
05 בנובמבר 2021
07:46

מפקד יחידת מגלן קיבל התראה ומפקד פלוגה ביחידה יועמד לדין בעקבות אירוע שבו נפצע לוחם מגלן לאחר שנפל לבור בשטח אימונים - כך פורסם הבוקר (שישי) בכאן רשת ב. בחודש פברואר השנה נפל הלוחם לבור באזור בית גוברין ושבר את רגלו. בתחקיר האירוע נמצאו כשלים רבים וליקויים חמורים בהוצאת האימון לשטח, שקשורים בין השאר בהוצאת האימון לשטח, עריכת אימון ללא תיכנון וללא סיור מקדים או תיאום, לקראת התרגיל לא הוכן תיק תרגיל ולא היה סימון של נקודות תורפה כמו בורות. 

בצה"ל התייחסו לאירוע בחומרה רבה בשל העובדה שבעבר היו אירועים דומים בהם נהרגו חיילים. קצין בכיר אמר לכאן חדשות: "איני מוכן לקבל פצועים באימונים" וציין כי ביחידה תיחקרו את האירוע בפתיחות ובשקיפות רבה ולקחו אחריות. הקצין החליט להעמיד לדין את המפקדים כמסר למפקדי היחידות בצה"ל. 

מדובר צה"ל נמסר: "האירוע תוחקר לעומקו על ידי המפקדים ולקחיו נלמדים בכובד ראש ויוטמעו בהמשך. בעקבות אירועים נוספים שקרו בעבר בעלי מאפיינים דומים, הוחלט על הקמת ועדת מומחים בראשות אלוף משנה לבחינת שטחי האימונים והתורפות בהם בכלל צה"ל, במטרה לקיים למידה מערכתית בין כלל יחידות הצבא".

תגיות:
צה"ל
,
מגלן