-
צילום: אי-פי

ממשיכים להעשיר: איראן לא עוצרת בדרך לגרעין

דובר הארגון לאנרגיה אטומית האיראני: ייצרנו 25 ק"ג של אורניום מועשר ברמה של 60%. לטענתו, אף מדינה, למעט כאלו שברשותן נשק גרעיני, הצליחה לייצר כמות כזו של חומר
בר שפר
05 בנובמבר 2021
11:50

איראן הודיעה היום (שישי) כי ייצרה 25 קילוגרם של אורניום מועשר ברמה של 60%. דובר הארגון לאנרגיה אטומית של איראן, בהרוז קלמנוונדי, אמר לכלי תקשורת במדינה כי אף מדינה, למעט כאלו שברשותן נשק גרעיני, הצליחה לייצר כמות כזו של חומר. מדובר בזינוק בייצור, שכן לפני כחמישה חודשים הודיעה איראן כי הצליחה לייצר שישה קילוגרמים וחצי של אורניום מועשר ברמה זו.

"תן לזמן ללכת": גרסת טהראן | פרשנות

ביום רביעי איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין עם המערב ב-29 בנובמבר. בציוץ בטוויטר, כתב סגן שר החוץ האיראני כי הודיע לנציג האיחוד האירופי בשיחות, אנריקו מורה, על חידושן בווינה. בשיחות ישתתפו נציגי האיחוד האירופי, סין, צרפת, בריטניה, רוסיה ואיראן. הצדדים ידונו בתנאים להצטרפותה מחדש של ארצות הברית להסכם הגרעין.

האם תקיפת סייבר יכולה להחליף שלטון באיראן? | עוד יום

דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס מסר: "ארצות הברית מאמינה שאם איראן רצינית, מספר הנושאים שנותרו פתוחים יוכלו להיסגר, האפשרות להגיע להסכם במהרה נותרה". פרייס הוסיף שכשהמשלחת האיראנית תחזור לווינה "הם יהיו מוכנים לנהל משא ומתן במהירות ובכוונות טובות".