-

דיווח: ראש המודיעין המצרי יציג לבנט מתווה לעסקת שבויים שקיבל אור ירוק מחמאס

לפי הדיווחים, ראש המודיעין המצרי יציג את הפרטים כשיגיע לישראל החודש, וצפוי לדבר עם גורמים ישראלים גם על ההקלות לרצועה וההפיכה בסודאן
עידו קורן וגל ברגר
05 בנובמבר 2021
12:31

מקורות מצריים דיווחו היום (שישי) שראש המודיעין המצרי, עבאס כאמל, יציג לראש הממשלה בנט הצעה למתווה לעסקת שבויים, שעליה חמאס הסכים. המקורות מסרו לעיתון "אל-ערבי אל-ג'דיד" הפרו-קטרי שכאמל יציג את הפרטים בביקורו הצפוי בישראל בסוף החודש, ולאחר מכן העסקה תהיה זקוקה לאור ירוק ישראלי. 

"מדינת ישראל תעשה הכול" | עוד יום

במסגרת ביקורו, ראש המודיעין המצרי יציג לבנט את ההשקפה המצרית להקלות הדרושות עבור רצועת עזה, איתה הסכימו הפלגים הפלסטינים שביקרו לאחרונה במצרים. "מצרים חושבת שיש צעדים פשוטים שישראל יכולה לעשות שיסייעו למצב הרגיעה, ויעזרו לקדם הסכם ארוך טווח", כך אמרו המקורות, וציינו כי הפלגים בעזה מבקשים להכניס חומרים הדרושים עבור מפעלים ברצועה – דבר שמצרים לא רואה בו בעיה, בשל השערים החדשים בכניסה לרצועה בהם יש אמצעי גילוי אלקטרוניים.

עוד צפוי ראש המודיעין המצרי לשוחח עם גורמים בישראל על החימוש של סוריה והחות'ים בתימן בנשק איראני, דבר שמאיים אסטרטגית גם על מצרים, ובעקבותיו ישראל ומצרים מחליפות מידע מודיעיני. נושא נוסף שיעלה בשיחות הוא ההפיכה הצבאית בסודאן, ועל "תנועותיה של ישראל בסודאן", ברקע ביקור המשלחת הישראלית בח'רטום.