מתוך ההרצאה, אתר מכללת אחווה
-

סטודנטית קראה לחברה ללימודים "ערבי מסריח" - ‏המרצה התעלמה

ההרצאה התקיימה בזום במכללת אחוה והדברים נאמרו לאוזני כל המשתתפים. ‏המרצה טענה שלא שמעה את הדברים. הסטודנט, איוב טאלב זיאדנה, לכאן רשת ב: זו מישהי שלומדת איתי כבר שנה שלישית. הייתי המום, לא יודע איך מגיבים לאמירה כזאת, הרגשתי מושפל
איציק זוארץ
06 בנובמבר 2021
18:17

סטודנטית ממכללת אחוה קראה "ערבי מסריח" לעבר סטודנט בדואי במהלך הרצאה שהתקיימה אתמול (שישי) בצהריים, בזום לאוזני כל המשתתפים. ‏המרצה התעלמה והמשיכה את השיעור בטענה שלא שמעה את הדברים. 

הסטודנט, איוב טאלב זיאדנה, סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב: "פתאום שמעתי ממישהי שלומדת איתי כבר שנה שלישית 'איוב ערבי מסריח', הייתי המום, לא יודע איך מגיבים לאמירה כזאת, הרגשתי מושפל".


ממכללת אחוה נמסר בתגובה כי בשיעור שנערך בשישי בצהריים התרחש אירוע חמור ביותר בו סטודנטית העירה הערה גזענית לסטודנט מהחברה הבדואית בכיתתה. אירוע זה מזעזע את המכללה, מנוגד לרוח אחוה ואנו מצרים עליו מעומק לבנו. במכללת אחוה לומדים שנים רבות יחד ובשותפות מלאה סטודנטים מאוכלוסיות מגוונות והמכללה מקדמת אהבת אדם, שוויון ואחוה.

עוד נמסר מהמכללה כי "עם היוודע האירוע, פעל הסגל הבכיר של התוכנית, יחד עם נשיאת המכללה לטיפול מיידי באירוע החמור. הנשיאה שוחחה באופן אישי עם הסטודנט עוד בשישי בערב, הביעה בפניו את צערה העמוק והתנצלה על שספג הערה כה גזענית ומשפילה במסגרת אקדמית האמורה להיות מוגנת ושוחרת דעת. במקביל, שוחחה ראש חטיבת הלימודים עם המרצה, אשר תגובתה לא הלמה את חומרת האירוע, וחידדה עמה נהלים לגבי התנהגות המצופה ממרצה הנתקלת באירוע פוגעני כזה בעתיד. סטודנטים יהודים שהיו בשיעור מחו על האמירה הקשה והסטודנטית שקיללה אף התנצלה. עם זאת, המכללה מגלה אפס סובלנות להתנהלות גזענית, וכבר אתמול הודיעה לסטודנטית כי היא תועלה לאלתר לוועדת משמעת בגין התנהגותה החמורה", לשון התגובה.