ישיבת ממשלה

השר לשעבר מאיר שטרית מונה לחבר הוועדה לבחירת היועמ"ש

מפלגת העבודה ושרים ממרצ הצביעה נגד בחירתו של השר לשעבר • שר החקלאות עודד פורר לכאן רשת ב: תומכים ב"חוקי נתניהו" • ח"כ ישראל כ"ץ: אין דחיפות לפריימריז כי אין הנחה שהממשלה הנוכחית תיפול בקרוב
מיכאל שמש
07 בנובמבר 2021
11:03
עודכן ב 12:58

עדכון 15.11: בעקבות הביקורת: השר לשעבר מאיר שטרית פורש מוועדת האיתור לתפקיד היועמ"ש

הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של השר לשעבר מאיר שטרית לחבר הוועדה לבחירת היועמ״ש הבא. מפלגת העבודה והשרים תמר זנדברג וניצן הורוביץ ממרצ הצביעו נגד ההחלטה. זנדברג אמרה בדיון כי "יש בעיה של טוהר מידות בהיבט הציבורי עם המינוי של שטרית". בישיבת הממשלה הבוקר הודיע שר המשפטים גדעון סער כי הוא מתכוון לבקש מהוועדה להציע מספר מועמדים, שמתוכם יבחר שר המשפטים את המועמד שיעלה לאישור הממשלה.

השרה מרב מיכאלי אמרה על הצבעת מפלגת העבודה נגד מינוי שטרית: "החברים בוועדת האיתור לתפקיד המשרה הכל כך חשובה של היועמ"ש צריכים להיות אנשים ללא רבב. זה לא המקרה כאן, לכן שרי העבודה הצביעו נגד". 

שר המשפטים סער ענה לביקורת: "אני אמון על אמות המידה המשפטיות, שאלתי את המועמד על הפרסומים מעברו, ושוחחתי עם היועמ״ש לממשלה שהעביר לי את ההודעה על גניזה התיק בשנת 2014". הוא הוסיף: "השר לשעבר שטרית עשה קריירה עשירה ומפוארת בשירות הציבורי. הוא לא נחשד ולא נאשם בדבר. איני מוצא סיבה לפסול אותו". 

עוד אמר סער ״השר לשעבר שטרית עשה קריירה עשירה ומפוארת בשירות הציבורי. הוא לא נחשד ולא נאשם בדבר. איני מוצא סיבה לפסול אותו״

שר החקלאות עודד פורר התראיין הבוקר לאריה גולן בכאן רשת ב והתייחס לשני החוקים השנויים וזכו לכיוני "חוקי נתניהו" - החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה והחוק שימנע מח"כ שהוגש נגדו כתב אישום להרכיב ממשלה. על חוקי נתניהו: "אנחנו תומכים בחקיקה הזו. השנתיים וחצי האחרונות הוכיחו כמה מסוכן שראש ממשלה מנהל את המדינה על פי ענייניו האישים. מצאנו הזנחה פושעת בכל משרד".

נושא נוסף שהממשלה תצטרך להכריע בו הוא רצונה של ארצות הברית לפתוח מחדש קונסוליה אמריקנית בירושלים, ששימשה את האוכלוסייה הפלסטינית ונסגרה בתקופת שלטון טראמפ. "העמדה של ראש הממשלה מאוד ברורה ואנחנו שותפים לה. אנחנו מנהלים את השיח מול ארצות הברית באופן מכבד, מבלי לתקוף", אמר השר פורר. 

ראש הממשלה בנט אמר כי באישור התקציב לשנים 2022-2021 הושלם המהלך המורכב של הוצאת ישראל משלוש שנים של אי־יציבות. במסיבת עיתונאים שכינס אמש בירושלים עם שר החוץ לפיד ועם שר האוצר ליברמן אמר בנט כי המשימה הבאה של הממשלה היא לנצל את היציבות כדי להתמודד עם האתגרים והבעיות שהוזנחו במשך שנים. "מחירי הדיור, הפקקים שיצאו משליטה, יוקר־המחיה הידוע לשמצה, חוסר־האונים של האזרח מול הפשיעה המשתוללת ואובדן המשילות בנגב". ראש הממשלה ציין כי הרוטציה עם לפיד תקוים והממשלה תשלים את ימיה.

ישראל הבהירה לממשל ביידן כי היא מתנגדת לפתיחה של קונסוליה אמריקנית בירושלים לפלסטינים. ראש הממשלה בנט אמר במסיבת העיתונאים: "אנחנו מביעים את עמדתנו בעקביות, בשקט, בלי דרמה, ואני מקווה שהיא תובן: ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל בלבד". שר החוץ לפיד הוסיף כי אם האמריקנים מעוניינים לפתוח קונסוליה ברמאללה, לנו אין בעיה עם זה.