ח"כ עידית סילמן, ארכיון
צילום: כאן חדשות

סילמן העבירה פנייה רשמית לקצין הכנסת: הופנו אליי איומים לאחרונה

יו"ר הקואליציה הגיבה בפייסבוק על המתקפות שעוברת בחצי השנה האחרונה: "לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי" • אמש סיפרה בחדשות 12 כי הותקפה בתחנת דלק במודיעין • בפגישה סוכם כי כל החומרים המצויים בידי צוות לשכתה בעניין יועברו למשמר הכנסת
יערה שפירא
07 בנובמבר 2021
15:58
עודכן ב 18:46

יו"ר הקואליציה עידית סילמן העבירה הערב (ראשון) פנייה רשמית לקצין הכנסת ובה טענות על איומים שהופנו כלפיה. הפנייה הוגשה יחד עם צילומי מסך שלמסרונים שנשלחו אליה מהתקופה האחרונה, והיא מתייחסת לאירועים שקרו בחודש אוקטובר וכן בסוף ספטמבר. הפנייה תועבר מחר בבוקר על ידי סגן קצין הכנסת להמשך בירור ובדיקה במשטרת ישראל.

מוקדם יותר התייחסה חברת הכנסת מ"ימינה" בפוסט בדף הפייסבוק שלה למתקפות איתן היא מתמודדת בתקופה האחרונה. "במשך חצי שנה, מאז הבחירות וכינון הממשלה, משפחתי ואני מוטרדים, מאויימים ומותקפים באופן יום-יומי. הקמפיין שמתנהל נגדי לא פוסק לרגע. בחודשיים האחרונים כמעט ולא ישנתי, וכל העת המתקפות לא פוסקות. מאיפה השנאה המטורפת הזו? חברים, התבלבלתם: לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי ברשתות ומחוץ להן", כתבה.

"לצערי יש יותר מתלונה אחת אצל קצין הכנסת, ככה זה כשמתרגלים למצב מטורף. לפני זמן קצר ישבתי עם מנכ"ל וקצין הכנסת, להם נמסרו הפרטים אשר בתוך ימי התקציב האחרונים והעמוסים נמסרו בעל פה ובסמיכות לאירוע, אך דיווחם של חלקם הפורמלי ובכתב לקצין הכנסת, התעכב. אני סומכת לחלוטין על הרשויות ומודה לכל מי שתמך, תומך וחיזק", הוסיפה סילמן.

אמש סיפרה יו"ר הקואליציה בריאיון לחדשות 12 כי הותקפה בתחנת דלק. בריאיון ששודר אמש בתוכנית "פגוש את העיתונות" סיפרה ח"כ סילמן כי "לפני שבועיים היה לי מקרה חד פעמי, שבן אדם הטיח אותי לרכב. הוא תפס אותי אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין, והטיח אותי פיזית לרכב". חברת הכנסת הוסיפה: "הבנתי כמה מילים יכולות להיות מסוכנות. באותו רגע הבנתי שאני שמה את הכול בצד ושאנחנו מעבירים תקציב".

כאמור, היום אחר הצוהריים נפגשה ח"כ סילמן עם מנכ"ל הכנסת גיל סגל וסגן מפקד משמר הכנסת. בפגישתם סוכם כי כל החומרים המצויים בידי צוות הלשכה לגבי תקיפתה יועברו למשמר הכנסת. עם זאת, בפגישה לא נמסרו פרטים ספציפיים לגבי אירוע התקיפה שהתרחש לדבריה במודיעין.

סגן השר אביר קארה מ"ימינה" אמר הערב בריאיון לכאן רשת ב כי הוא מאמין לחלוטין לסילמן וכי היא סיפרה על האירוע לחברי הסיעה כבר לפני שבועיים. בראיון לרונן פולק בתוכנית "צבע הכסף" אמר קרא כי שרת הפנים ואנשי ציבור אחרים מסתובבים עם מאבטחים וחשופים לקללות ולשיח ירוד. "יש הפגנות מול בתי הספר של הילדים, זה לא סביר במדינת ישראל", אמר סגן השר קארה. גם השרה איילת שקד אמרה כי סילמן סיפרה לה בזמן אמת על התקיפה בתחנת הדלק.