יעל ארד, ארכיון
צילום: כאן חדשות

יעל ארד נבחרה ליו"ר הוועד האולימפי

ארד לאחר בחירתה: "לנשים אין מונופול על ניהול, אבל הן לא נופלות מאף גבר" • שר התרבות והספורט טרופר: "משוכנע שתדע להוביל את הספורט האולימפי להישגים גדולים"
יואב בורוביץ'
07 בנובמבר 2021
17:52

המדליסטית האולימפית יעל ארד נבחרה היום (ראשון) ליו"ר הוועד האולימפי. ארד, בת 54, היא האשה הראשונה שתמלא את התפקיד החשוב ביותר בספורט הישראלי, כך פורסם לראשונה בכאן חדשות. ארד, ג'ודאית עבר שזכתה במדליית כסף באולימפיאדת ברצלונה 1992, שימשה בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר הוועדה המקצועית של הוועד האולימפי ונחשבה לבת טיפוחיו של היו"ר בתשע השנים האחרונות, יגאל כרמי.

לאחר בחירתה מסרה ארד: "החזון שאני מביאה הוא קודם כל הישגי, יש לנו עוד המון מה לעשות. יש תשתית טובה, ואנחנו במערכת צריכים להעז ולהביא תוצאות ולהתעלות לגבהים חדשים. לנשים אין מונופול על ניהול, אבל הן לא נופלות מאף גבר".

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: ״אני מברך את יעל ארד היקרה, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, על מינויה ליו"ר הוועד האולימפי. אני משוכנע שיעל תדע להוביל את הספורט האולימפי להישגים גדולים ונעשה הכל כדי לעבוד בשיתוף פעולה למען הספורט הישראלי. משוכנע בטובתך בספורט הישראלי״.