ארכיון
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

תזכיר חוק: רישיונם של מי שייתפסו שיכורים בפעם השנייה ייפסל מייד לחצי שנה

תזכיר חוק שפרסם משרד התחבורה יחמיר בענישה: שוטרים יוכלו לפסול רישיון ולהשבית רכב גם על עבירות שלא בוצעו לעיניהם. בנוסף, נהג שיסרב להזדהות או שינהג ברכב בלי לוחית רישוי - ייעצר במקום • מתחילת השנה נהרגו בכבישים 313 בני אדם, הנתון הגבוה ביותר זה 4 שנים
שרון עידן ואמוץ שפירא
07 בנובמבר 2021
20:50

עקב מכת תאונות הדרכים, משרד התחבורה פפרסם הערב (ראשון) תזכיר חוק לפיו יוחמרו העונשים על נהיגה בשכרות. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. בזמן הקרוב רישיונם של נהגים שייתפסו כשהם נוהגים בשכרות בפעם השנייה ייפסל לחצי שנה מיידית, גם לא במקרה של תאונה.


בשונה מהמצב כיום, שוטרים יוכלו לפסול מנהלית רישיון נהיגה ולהשבית רכב ל-30 יום, גם בשל עבירות שלא בוצעו לנגד עיניהם. נהג שיסרב להזדהות בפני שוטר או ינהג ברכב ללא לוחית רישוי, יעצר לפי דין מעצר כללי, והמשטרה תבקש להאריך את מעצרו לצורכי חקירה.

הדברים באים על רקע מכת תאונות הדרכים, שחלק גדול מהן בעת האחרונה קורה עקב שימוש באלכוהול, נהיגה בשכרות, או תחת השפעה נרקוטית. על פי הערכות הדבר ייכנס לתוקף כבר ברבעון הראשון של 2022.

בסוף השבוע נהרגו 11 בני אדם בתוך יממה. היום נהרג בכביש 40, מצפון למצפה רמון, רוכב אופנוע בן 47 בהתנגשות חזיתית עם רכב פרטי. על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת השנה נהרגו בכבישים 313 בני אדם. מדובר בנתון הגבוה ביותר בארבע השנים האחרונות.