אילוסטרציה
צילום: גטי אימג'ס

משרד הבריאות פנה לפייזר לקבלת מידע על התרופה החדשה לקורונה

במשרד בוחנים אפשרות לרכוש את התרופה שצפויה להיות יקרה. כ-90 מדינות ממתינות בתור לרכישת התרופה • בסוף השבוע הודיעה חברת התרופות כי הכדור הניסיוני שפיתחה נמצא יעיל ב-89% במניעת הידרדרות המחלה
קטי דור
07 בנובמבר 2021
20:54

התרופה החדשה לקורונה: משרד הבריאות כבר פנה לחברת התרופות "פייזר", בבקשה לקבל מידע על התרופה לבחינת רכישתה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.


על פי הפרסום, הדרג המקצועי באגף הרוקחות במשרד פנה לחברת התרופות בבקשה לקבל כל חומר אפשרי על התרופה החדשה שפיתחה החברה. בכירים במשרד הבריאות מעריכים כי מדובר ב"משנה כללי משחק", אבל לא כזה שמייתר את הצורך בחיסון. זאת משום שהתרופה אינה מונעת את המחלה, אלא כאשר תאושר, תוכל להשפיע על התחלואה הקשה והתמותה.

נוסף לכך, יש חשש במשרד הבריאות כי "דיבורים" על התרופה עוד לפני אישורה, עלולים להביא לירידה נוספת בכמות הנמוכה במתחסנים החדשים. כ-90 מדינות ממתינות בתור לרכישת התרופה ומחירה צפוי להיות יקר.

ביום שישי האחרון הודיעה חברת פייזר כי הכדור הניסיוני שפיתחה לטיפול בתסמיני הנגיף, נמצא יעיל ב-89% במניעת הידרדרות המחלה אצל קבוצות בסיכון גבוה. נמצא שהטיפול יכול להוריד את הסיכוי למחלה קשה או למוות. הטיפול מיועד למנוע מהנגיף לשכפל את עצמו. עוד נמצא כי הטיפול כה חזק, עד שהוועדה העצמאית שעוקבת אחר הניסויים המליצה על הפסקת הטיפול מוקדם יותר.

הלילה יוחלט: הדיון על חיסוני הילדים יהיה פתוח לציבור או סגור

בתוך כך, עוד פורסם היום בחדשות הערב כי הלילה תתקבל החלטה בוועדת החיסונים, בשאלה אם הדיון המכריע בחיסוני הילדים שיתקיים ביום רביעי, יהיה פתוח לציבור או סגור. חברי הוועדה קיבלו כמה אופציות, שעליהם להחליט לגביהן: דיון והצבעה פתוחים לציבור, דיון והצבעה סגורים לציבור או שילוב של שתי האפשרויות. חברים רבים כבר הצביעו ואמרו לכןא חדשות כי ההתלבטות קשה, בין הצורך לפתוח את הדיון לציבור כדי להוריד את חששות הציבור מחיסון הילדים, לבין הצורך לחשוב ללא לחצים.