-

בנט הגיב לאופוזיציה: "אין מו"מ להקמת מדינת טרור בלב הארץ", נתניהו תקף: "אתה גדול מוליכי השולל"

בכנסת נערך דיון 40 חתימות בהשתתפות ראש הממשלה • ח"כ עמיחי שיקלי מימינה השתתף בישיבת ראשי האופוזיציה בלשכת נתניהו • יאיר לפיד הציג הודעות מאיימות - "אתה גרוע מהיטלר, תקבל ממני כדור" • ליברמן: נבקש לקדם את מתווה הכותל וגיור בידי רבני ערים כבר בחודש הקרוב
מיכאל שמש, זאב קם ויערה שפירא
08 בנובמבר 2021
08:43
עודכן ב 18:29

שידור חי ממליאת הכנסת

שיקלי חותך ימינה: חבר הכנסת שנבחר מטעם רשימתו של נפתלי בנט, עמיחי שיקלי, השתתף היום (שני) בישיבת ראשי סיעות האופוזיציה בלשכת בנימין נתניהו. שיקלי, שהצביע נגד התקציב בשבוע שעבר, טרם הוכרז על ידי סיעת ימינה כפורש. 

דיון 40 חתימות בכנסת | עדכונים שוטפים

בישיבת סיעת הליכוד אמר ראש האופוזיציה נתניהו שאם ח"כ שיקלי הוא "וירוס", אז הוא מקווה שמדובר ב"וירוס מדבק", שכן הוא הפגין נאמנות לדרכו. נתניהו התייחס גם לסערה סביב טענת ח"כ סילמן על התקיפה שעברה: "סיפרה סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא כדי להכפיש ציבור שלם. הציבור שהיא שיקרה לו כדי לקבל את קולותיו בשביל הג'וב שלה. שסילמן תספק הוכחות או שתתנצל מיד בפני 2 מיליון אזרחים".

שר האוצר יאיר לפיד הקדיש את נאומו היום בישיבת סיעת יש עתיד לאזהרה מפני שיח השנאה וההסתה בישראל. לפיד סיפר על איומים שקיבל: "אני מאחל לך שתמות מסרטן עוד היום. אתה בדיוק כמו היטלר, יש לי כדור בשבילך" כתב לו גולש. "אנחנו צריכים לעצור את השנאה, לפני שהיא תעצור אותנו", אמר. 

לפיד הגיב להתנגדות של ליברמן לכניסת מפלגות חרדיות לקואליציה ואמר: "אם תהיה מפלגה חרדית שתקבל את קווי היסוד של הממשלה - אני אפעיל לחץ על ליברמן לצרף אותה לקואליציה". על סוגיית העלאת יהודי אתיופיה אמר: "עדיף לדבר על זה כמה שפחות כי מדובר באזור לחימה וכל התבטאות בעניין הזה אינה נכונה".

שרת התחבורה מרב מיכאלי הגיבה לפרסום בכאן חדשות על הדרישה משני בכירים במשרדה, שמונו בתקופת השרה מירי רגב, להתפטר. "לצערי נעשו בשנים האחרונות יותר מדי מינויים שהחלישו את המערכת", אמרה. "אנחנו צריכים לוודא שיש לנו את הכוח המקצועי הטוב ביותר כדי להוציא את מדינת ישראל מהפקק. השרה מיכאלי התייחסה גם לחוק תוספת הפנסיה לאנשי הקבע ואמרה שסיעתה תתנגד לו בכנסת.

שר האוצר אביגדור ליברמן אמר היום בישיבת סיעת ישראל ביתנו כי העברת התקציב יצרה נכס חשוב מאוד שחייבים לשמור עליו והוא יציבות פוליטית. לדבריו, יש מספיק הסכמות בהסכמים הקואליציוניים שחייבים לממש עכשיו. הוא ציין כי יבקש לקדם את מתווה הגיור בידי רבני ערים ואת מתווה הכותל כבר בחודש הקרוב.

סילמן: "אני וחבריי מותקפים, קרו מקרים רבים"

יו"ר הקואליציה עידית סילמן, שטענה כי הותקפה, התייחסה הבוקר לטענות נגדה על כך שלא דיווחה על התקיפה, ובפתח כינוס ועדת הבריאות בכנסת אמרה: "זה לא סוד שחמישה חודשים, מאז הקמת הממשלה, אני, כיו"ר הקואליציה וחבריי מימינה מותקפים. חשבו שיוכלו לשבור אותנו בצורה כזו או אחרת, קרו מקרים רבים, על חלקם דיווחנו, על אחרים לא. הדברים נבדקים וייבדקו וזה בסדר, אני לא מודאגת. השיח צריך להשתנות".

השר לשירותי דת, מתן כהנא, אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי סילמן חווה כבר ארבעה חודשים מתקפות קשות מאוד. "היא עושה עבודה מעולה כיו"ר הקואליציה, לכן היא נתונה תחת מתקפות משולחות רסן בתקשורת. אין לי סיבה שלא להאמין לה. כבר לפני שבועיים היא אמרה משהו לאחת העוזרות שלי".

האזינו לריאיון עם מתן כהנא בכאן רשת ב

חבר סיעה אחר, סגן השר אביר קארה, אמר כי לפני כשבועיים סיפרה לו סילמן שאדם תקף אותה. "אחרי זה היא גם סיפרה את זה בישיבת סיעה. דחפו אותה גם בערב סוכות, דחפו אותה עוד כמה פעמים מחוץ לבית שלה. התנהגו כלפיה באלימות הרבה יותר פעמים ממה שאתם חושבים", אמר קארה בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם אביר קארה בכאן רשת ב

קארה התייחס גם לדברי חברת הכנסת שירלי פינטו ממפלגתו, שכינתה את חבר הכנסת עמיחי שיקלי "וירוס" בריאיון לערוץ 12. "מה הבעיה במילה וירוס? מה זה, וירוס זה קללה? וירוס זה גם דבר חיובי", הוא טען.

מנגד, יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר בריאיון לאסתי פרז בן-עמי בכאן רשת ב "גם אני עמדתי בלחצים לא פשוטים ומתקפות לא פשוטות. היום האירוע של סילמן הפך למגה-אירוע. זה חלק מהחיים הציבוריים הפוליטיים שכל אדם לוקח על עצמו. הוא יודע שיש מחיר ציבורי שהוא צריך לשלם".

האזינו לריאיון עם מיקי זוהר בכאן רשת ב

ח"כ זוהר הוסיף כי כשיוכח שאדם הרים יד על חבר כנסת בישראל, לא משנה מאיזו מפלגה הוא - דינו מאסר להרבה מאוד שנים. "דבר כזה צריך להיות מטופל בחומרה", אמר. עם זאת ציין כי "נכון לרגע זה מדובר פה בספקולציות".

חברי רע"ם ייעדרו - ההצבעות נדחו

בקואליציה ביטלו את ההצבעות על חוקים במליאת הכנסת שאמורים היו לעלות היום, לנוכח היעדר רוב. זאת בשל היעדרות שניים מחברי רע"ם. הכול החל כשבקואליציה קיבלו הודעה מוזרה מגורמים בסיעת רע"ם ולפיה חבריה ייעדרו היום מהכנסת עקב חג. לאחר שהתברר שאין שום חג מוסלמי היום, הודיעו ברע"ם ששניים מחבריה, מנסור עבאס ומאזן גנאים, ייעדרו עקב נסיבות אישיות.

בהיעדר שניים מהקואליציה מתקיים שיוויון בקולות בינה ובין האופוזיציה, ולכן ניסו בקואליציה ביומיים האחרונים לשכנע לפחות אחד מהם להגיע היום. ללא הצלחה. 

יו"ר סיעת הציונות הדתית, ח"כ אורית סטרוק, אמרה בתגובה: ‏"רע"ם שוב מזיזים בכישרון את הכתפיים שנפתלי יושב עליהן. היום יעדרו שני ח"כים שלהם מהמליאה. בדיוק בדיון 40 חתימות כשהוא חייב להימצא. שירגיש כמה הוא תלוי בה וישלם עוד בקשיש".