ניצב חכרוש; סימני הקליעים על שער ביתו
צילום: כאן חדשות

פוענח הירי על ביתו של ניצב חכרוש, אחד משני העצורים - עו"ד

החשודים: תושב כפר כנא בן 33, שכנו של חכרוש ותושב חיפה בן 21. אחד החשודים נעצר בביתו והשני כשחזר ארצה מחופשה
אורלי אלקלעי
08 בנובמבר 2021
11:35

הבוקר (שני) הותר לפרסום כי פוענח הירי לעבר ביתו של ניצב ג'מאל חכרוש בכפר כנא לפני כחודשיים. לאחר חודשיים של חקירה מאומצת של ימ"ר צפון ושירות הבטחון הכללי, פרקליטות מחוז צפון הגישה הצהרת תובע נגד שני חשודים בירי - אוסאמה ח’טיב תושב כפר כנא בן 33 ומחמד אבו-סמרה תושב חיפה בן 21. אחד החשודים הוא עורך דין ושכנו של חכרוש.

מהחקירה עלה כי החשודים הגיעו בליל ה-10 לספטמבר לביתו של ניצב חכרוש ברכב של החשוד מחיפה, כאשר החשוד השני, תושב כנא, יצא מהרכב כשהוא רעול פנים ופתח בירי מנשק אוטומטי אל עבר שער החניון של הבית וגרם לו נזק. חוקרי הימ"ר ושב״כ ביצעו שורה ארוכה של פעילות מודיעיניות ומבצעיות שהביאו לזיהוי החשודים ולמעצרם תוך זמן קצר על ידי ימ״ר צפון, שב״כ ולוחמי מג״ב. אחד החשודים נעצר בביתו והשני כשחזר ארצה מחופשה.

לאור ממצאי החקירה שהצביעו כי הירי לא בוצע על רקע לאומני, שב״כ סיים את חלקו בחקירה והיא המשיכה בניהולה של משטרת ישראל. חומרי החקירה שגובשו על ידי המשטרה הועברו לפרקליטות מחוז צפון, שהגישה היום הצהרת תובע נגד החשודים. בהתאם לבקשת המשטרה, בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצר החשודים עד ליום חמישי.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב קובי שבתאי מסר לאחר הפרסום כי "לפני כחודשיים היינו עדים לאירוע חמור מאוד של ירי לעבר ביתו של ניצב ג'מאל חכרוש בכפר כנא, שבוצע ככל הנראה רק בגלל שהוא לובש מדים. העבריינים שביצעו את הירי לעבר ביתו, ירו לעבר ביתם של כל שוטרי משטרת ישראל ועל כך לא עברנו ולא נעבור לסדר היום. לא נירתע ונמשיך לעשות את העבודה שלנו על הצד הטוב ביותר כמו שאנחנו יודעים".

צפו בריאיון עם ניצב ג'מאל חכרוש בתוכנית "השבוע עם גאולה"

בחודש שעבר אמר ניצב חכרוש בריאיון לגאולה אבן-סער בכאן 11 כי לא קיבל איומים על חייו לפני הירי על ביתו, ואפילו חזר באותו יום מהליך גישור בין משפחות מסוכסכות. "שיבשו לי את מהלך החיים. אני לא חופשי".

לאחר הירי שאירע באמצע חודש ספטמבר, אמר השר לביטחון הפנים עמר בר-לב כי "הירי הוא לא פחות מהכרזת מלחמה גלויה של משפחות הפשע על משטרת ישראל, הכוח שעומד בחזית ההגנה על מדינת ישראל - וזו טעות גדולה מצידם", אמר. "ניצב חכרוש והמשטרה לא יורתעו. האירוע הזה רק יוסיף חמצן ומרץ לתוכנית למיגור הפשיעה ברחוב הערבי״.