-
מתוך הסרט "רב הנסתר"

שובו בנים, הרציחות והתחקיר: במשטרה מתקדמים לכתבי אישום בפרשה

המשטרה הודיעה בבית המשפט שהיא מתקדמת בחקירת רציחתם של ניסים שטירת ואבי אדרי על ידי אנשים הקשורים לחסידות שובו בנים של אליעזר ברלנד לפני 30 שנים. בשבוע שעבר פורסם כי בהוראת ברלנד, אחד החשודים בפרשה החל לשתף פעולה עם המשטרה בחקירה ואף התקיים שחזור. עורך דינו של החשוד: "בלי גופה - יש ספק סביר"
ורד פלמן
08 בנובמבר 2021
17:14

פרשת ההיעלמות של ניסים שטרית ב-1986: המשטרה הודיעה היום (שני) בבית המשפט כי היא מתקדמת במהירות לתשתית ראייתית של כתב אישום. כך עלה מהדיון בהארכת מעצרו של אחד החשודים במעורבות בחטיפה וברצח של ניסים שטרית.

בדיון ציין השוטר כי נדרשים עוד 14-10 ימי חקירה והם מתכוונים כבר לפנות ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כדי שיאשר את המשך המעצר מעבר ל-30 ימים. לדברי התובע המשטרתי החשודים כולם חברו בצוותא כשהמטרה הייתה רצח שטרית.

השופט העיר בדיון כי על היחידה החוקרת להתקדם וכי חקירה יכולה להערך גם שנים. הוא הורה למשטרה להטיח בחשוד את המיוחס לו וכך גם לגבי חשודים אחרים. מעצרו של החשוד, בן 72, הוארך עד יום רביעי.

כך פענחתי רצח מלפני 30 שנה | האזינו לפרק בעוד יום

עורך דינו של החשוד, ארז בר צבי, טען בדיון כי "איך שלא יהפכו את זה בלי גופה יש פה ספק סביר". עו"ד בר צבי הוסיף כי אין מי שמצביע על מיקום הקבר וטען שאם לתיק היה אופק אמיתי, כבר היו תופרים קצוות, והספק הסביר עדיין מרחף מעליו. 

ביום חמישי האחרון פורסם בכאן חדשות שבידי המשטרה שחזור של החטיפה והרצח של ניסים שטרית. החשוד שהתוודה בפני החוקרים על חלקו במעשה והפליל שלושה חשודים אחרים, ביצע שחזור של החטיפה מהדירה שאליה פותה שטרית להגיע על ידי אחת החשודות ועד ליער שבו נרצח ונקבר.

חשוד בפרשה, שהופגש עם אליעזר ברלנד בחדר החקירות וקיבל הוראה מראש הקהילה למסור פרטים בחקירה, הודה וקשר את עצמו לרצח של ניסים שטרית ב-1986 והפליל אחרים במעשה. החשוד התוודה, נלקח לזירת הרצח אך לדברי עורך דינו לא זכר היכן קברו אותו. לדברי החשוד - לא הייתה כוונה לרצוח את הנער.