ארכיון

הציטוטים מהישיבה הסוערת של בנט ואנשי ימינה: "תפסיקו להתנהג כמו פלנגות"

דוברו הפוליטי של בנט לח"כים: "אתם צריכים להיזהר בראיונות לתקשורת, כל משפט לא במקום עושה לנו נזק" • האם ח"כ שיקלי יוכרז כפורש?
מיכאל שמש
08 בנובמבר 2021
19:49

אחרי שורה ארוכה של התבטאויות מביכות של חברי כנסת בימינה - סילמן, פינטו וקארה - בישיבת סיעה מתוחה של ימינה ניסו לעשות סדר ולהרגיע את הרוחות בתוך המפלגה. יו"ר הסיעה ניר אורבך אמר לח"כים: "צריך לסנן ולמנן הופעות, צריך שתהיה כאן משמעת סיעתית. אנחנו צריכים להתנהל כמו מפלגה ולא כמו פלנגות".

גם בנט ביקש מהם "גם כשקשה, להוריד ווליום ולהרגיע", והוסיף: "אנחנו יכולים לשלוט בתגובות שלנו, בסגנון שלנו ובאיך שאנחנו נראים בפני הציבור". רה"מ אף ביקש מדוברו הפוליטי, יותם בן יצחק, לתת הדרכה לח"כים איך להתראיין. "אתם צריכים להיזהר בראיונות לתקשורת, כל משפט לא במקום עושה לנו נזק", הסביר בן יצחק לח"כים.

יוכרז כפורש? שיקלי יטען: אני היחיד שלא פרש מהעמדות המקוריות של ימינה

בתוך כך, בימינה רוצים לדון השבוע באפשרות להכריז על חבר הכנסת עמיחי שיקלי כפורש, אך יש בסיעה גם מתנגדים למהלך. שיקלי אוסף חומר לאפשרות שיבקשו להכריז עליו כפורש, כדי לטעון בעזרת דוגמאות שהיחיד שלא פרש מהעמדות המקוריות של הסיעה.

ולא רק בימינה מתוח. בקואליציה דרשו מרע"ם במהלך ישיבת ראשיה היום לעמוד במשמעת הקואליציונית ולהצביע נגד הצעת החוק של הרשימה המשותפת להקמת בית חולים בסכנין. זאת אחרי שחבר הכנסת מאזן גנאים מרע"ם, שהיה בעבר ראש העיר, הצהיר שיצביע בעד ההצעה של האופוזיציה. 

מקור בכיר בקואליציה אמר לכאן חדשות כי "לא ייתכן שרע״ם תפר את המשמעת הקואליציונית, במיוחד ביום שבו האופוזיציה תעלה הצעת חוק להכשרת ההתיישבות הצעירה". בתוך כך, יו"ר ש"ס אריה דרעי הבטיח לח"כ איימן עודה, יוזם החוק: "כל האופוזיציה תצביע בעד החוק שלך, כולל הציונות הדתית ואיתמר בן גביר״. מקורות ברע״ם אמרו לכאן חדשות כי למרות ההצהרות של ח״כ גנאים, הוא יצביע עם הקואליציה.