השרה מיכאלי עם חברת שדולת J street וחברת קונגרס
צילום: J street

לאחר שנים: בכירים ישראלים נפגשו עם נציגי J street

חברי השדולה היהודית-אמריקנית הגיעו לישראל במשלחת עם חברי קונגרס דמוקרטים. בין הבכירים שנפגשו עימם - שר החוץ לפיד, שרת התחבורה מיכאלי והשר לשת"פ אזורי פריג' • חברי המשלחת עתידים להיפגש גם עם ראש הממשלה הפלסטיני אשתייה
עמיחי שטיין
09 בנובמבר 2021
10:35

לראשונה זה שנים: בכירים ישראלים נפגשו אמש (שני) עם נציגי השדולה היהודית אמריקנית J street. חברי השדולה הגיעו לישראל יחד עם חברי קונגרס דמוקרטים, במשלחת ביוזמת השדולה. בין הבכירים הישראלים שנפגשו עימם - שר החוץ יאיר לפיד, שרת התחבורה מרב מיכאלי והשר לשיתוף פעולה איזורי עיסאווי פריג'. בהמשך חברי המשלחת צפויים להיפגש גם עם ראש  הממשלה הפלסטיני מוחמד אשתייה.

בשנים האחרונות נמנעו גורמים ישראלים רשמיים, ובראשם ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, להיפגש עם נציגי השדולה, כיוון שהארגון רואה בפתרון שתי המדינות אמצעי לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני - גישה מתחרה לגישת איפא"ק בנושא. 

המשלחת נפגשה גם עם השר לביטחון פנים עמר בר-לב, עם השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, עם סגן שר הביטחון אלון שוסטר ועם סגן שרת הכלכלה יאיר גולן. 

במשלחת חברים נשיא ומייסד J Street ג'רמי בן עמי, פעילים של הארגון וחברי בית הנבחרים רוזה די לורו, יו"ר וועדת ההקצאות של בית הנבחרים, וחברי קונגרס דמוקרטים נוספים. 

נדב תמיר, מנכ"ל J Street ישראל מסר כי "הממשלה החדשה מבינה שמדינת ישראל חייבת להיות בשיח עם גורמים שמייצגים את העמדות של רוב הקהילה היהודית-אמריקנית ושל המפלגה הדמוקרטית, גם אם יש חילוקי דעות משמעותיים. זהו קו שממשיך את המהלך של שר החוץ לפיד בחידוש היחסים עם האיחוד האירופאי ונורמליזציה של היחסים עם שבדיה, למרות שהכירה במדינה פלסטינית. זו דיפלומטיה של מדינה שבטוחה בעצמה ויכולה להתמודד עם ביקורת בשיח קונסטרוקטיבי".