-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

איגי תקים ועדה מייעצת לעניין פגיעות מיניות, אחרי התחקיר על אוחובסקי

ארגון הנוער הגאה, שאוחובסקי שימש בנשיאו עד לפרסום התחקיר של מיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11, הודיע שהוועדה תבחן את פעולות הארגון בשנים האחרונות • בכנסת מתקיים דיון על פגיעות מיניות במסגרות החינוך הבלתי פורמלי. מנכ"ל איגי: בטוח שיש דברים שיכולנו לראות ולא העזנו
איתי שיקמן וורד פלמן
09 בנובמבר 2021
11:54

בעקבות תחקיר כאן חדשות: ארגון הנוער הגאה, איגי, יקים ועדה בראשות השופטת נאוה בן אור, לסייע בהתמודדות עם פגיעות מיניות בקרב נוער להט"ב וחברי הארגון. בהודעת הארגון שנמסרה היום (שלישי) צוין שהוועדה קמה בעקבות התחקירים בחדשות הערב בכאן 11 ובידיעות אחרונות על פגיעות מיניות לכאורה שעשו גל אוחובסקי ואיתי פנקס.

התחקיר המלא של מיכל רבינוביץ'

הוועדה תבחן את פעולות הארגון בשנים האחרונות, ותזכה לשיתוף פעולה מלא מצידו. אגודת הלהט"ב הודיעה כי ארגוני הקהילה הגאה ייצאו בתוכנית למאבק בפגיעות מיניות בתוך הקהילה. מטרת התוכנית "לייצר נורמות וקווים אדומים עם אפס סובלנות לפגיעה מינית דרך השיח שקיים בימים אלו", לפי האגודה. 

השופטת בדימוס בן אור, המכהנת גם כראש הוועדה הציבורית לשינוי המדיניות ביחס לפגיעה מינית בילדות, מסרה: "ארועי הימים האחרונים הציפו קשיים ייחודיים עימם מתמודדים צעירים וצעירות הנמנים עם הקהילה הגאה. הלוואי שהתהליך שאוביל יהיה בו כדי לאפר הוויית חיים מכבדת ומוגנת לצעירים ולצעירות אלה, כפי שהם ראויים לה". 

בד בבד, בוועדת החינוך בכנסת מתקיים היום דיון בנושא הטרדות מיניות בחינוך הבלתי פורמלי. ח"כ איתן גינזבורג אמר בדיון "העדויות שנחשפו מייצגות בעיקר מקרי קצה ובטח לא תרבות בתנועות נוער, ואני מאוד נזהר מלהפוך את זה לדבר שמאפיל ולא לשפוך את התינוק עם המים. אי אפשר בשל מקרי קצה להשחיר את כולם, במקרה הזה של הלהט"ב". 

נציג איגי בדיון, עופר נוימן, אמר שהוא "בטוח שיש דברים שיכולנו לראות ולא העזנו, ויכולנו להיות יותר אמיצים ואנחנו מחוייבים להיות יותר אמיצים". ח"כ יוראי להב הרצנו אמר: "דווקא בתנועות של הנוער הגאה, דווקא בקרב חברי הקהילה הגאה המיניות עולה ביתר שאת וצריך לוודא שהכלים יהיו טובים יותר ויותר קשובים". 

ח"כ אימאן חטיב יאסין אמרה כי נדרשת "כתובת ברורה לכלל התלמידים והתלמידות שתאפשר להם להרגיש לא מושפלים". ח"כ מאיר יצחק הלוי אמר כי אין לנוער מי שיכווין אותם. "מדריך הנוער בימינו הוא הטלפון של הנער ואין גורם שאני מגדיר אותו מקצועי".