-

הפרקליטות החליטה לא לערער על שחרור סיגלית חיימוביץ'

שחרורה של אחת מרוצחי הנער אסף שטיירמן נדחה למחר כדי להשלים את ההליך והתנאים שנקבעו לה
שלי טפיירו
09 בנובמבר 2021
16:15

הפרקליטות החליטה היום (שלישי) כי לא תערער על שחרורה של סיגלית חיימוביץ', אחת מרוצחי הנער אסף שטיירמן בכפר סבא. זאת לאחר שלפרקליטות ניתן צו עיכוב ביצוע למשך שבוע כדי לשקול לערער. שחרורה של חימוביץ' נדחה למחר כדי להשלים את הליך השחרור והתנאים שנקבעו לה.

מהפרקליטות נמסר: "ועדת השחרורים פרסה סט שיקולים רחב עליו התבססה, ובכלל זאת השינוי הבולט שחל באסירה, כנות החרטה שהביעה, הליכי השיקום המשמעותיים שעברה וכן את עמדת אמו של הקורבן".

ביום חמישי האחרון החליטה ועדת השחרורים החליטה להיעתר לבקשתה של חיימוביץ' לשחרור מוקדם, למרות התנגדות המשפחה. חיימוביץ' השתתפה ברצח שטיירמן בחורשת אוסישקין, על גבול כפר סבא-הוד השרון, יחד עם רעי חורב וליהי גלוזמן ב-1996, כשהייתה בת 17, ונשפטה בשנת 2002 ל-24 שנות מאסר אחרי שהודתה – כך שהייתה אמורה להשתחרר ב-2025.

בין היתר אמרה חיימוביץ' לוועדה: "התמונה שהוא מתחנן על חייו עולה לי, היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. המוות שלו חלק בלתי נפרד מהחיים שלי וימשיך להיות. אני מתביישת וכואבת להיות הרוצחת של אסף". שתי בקשות קודמות שלה, שהוגשו ב-2018 וב-2019, נדחו בוועדה. על האחרונה היא ערערה לבית המשפט העליון, אך זו נדחתה.


 הנרצח אסף שטיירמן 

הרצח עורר סערה ציבורית, מכיוון שלא היה לו מניע או סיבה הגיונית. בפסק הדין כתבו השופטים: "היה זה רצח לשם רצח. מעשה רשעות אכזרי ונתעב לשמו. ללא מניע. ללא זיק של היגיון. ללא קינטור. ללא כל סיבה נראית לעין. ללא רגש של חמלה, וללא היסוס של חרטה. ככה סתם, בערבו של יום, בשכונה פסטורלית של עיר, נגד מי שחצה באקראי את דרכם של הנאשמים באותה עת".