מתוך: רב הנסתר

הסרט שהוביל לפתיחת החקירה: מאחורי "רב הנסתר"

יוצרת הסרט שפיענחה את מקרי הרצח וההיעלמות מלפני 30 שנה בריאיון באולפן כאן חדשות, יחד עם אחיו של הנער ניסים שטרית וכתב כאן חדשות סולימאן מסוודה
מערכת כאן חדשות
10 בנובמבר 2021
04:19

מעטים הסרטים הדוקומנטריים, בוודאי בארץ, שהובילו לפענוח מעשי רצח שבוצעו שנים רבות קודם לכן. כשהעיתונאית שני חזיזה, יוצרת הסרט "רב הנסתר" ששודר בכאן 11, יצאה לדרך, היא התחילה מתחושת בטן שהפכה לפתרון תעלומה מלפני כ-30 שנה: הרצח של אבי אדרי וההיעלמות של ניסים שטרית.

צפו בדיון באולפן עם יוצרת "רב הנסתר" שני חזיזה ואחיו של הנער ניסים שטרית

"קיבלתי טיפ שנשמע בהתחלה כמו אגדה אורבנית", חזיזה סיפרה אתמול (שלישי) לדב גיל-הר בכאן 11. "נכנסתי לסיפור ולמדתי על הכת, ראיתי את הטירוף בה ואמרתי לעצמי: אוקי יכול להיות שזה הגיוני". במסגרת התחקיר שלה היא פנתה לאחיו של הנער ניסים שטרית, מאיר, שהיה מיואש מהתנהלות המשטרה בפרשה. "היא הגיעה עם הגרסה שלי ועם עוד פרטים מעבר לה", הוא תיאר. "היא סגרה לי מעגלים שאני בעצמי לא יכולתי לסגור". 

אייקון, אדמו"ר ומנהיג כנופיית פשע: הסיפור של אליעזר ברלנד | עוד יום

בינתיים ברלנד מבין שהטבעת סביבו מתהדקת והוא לא יכול להתעלם מהמעורבות שלו בפרשות. אתמול פורסם בחדשות הערב שהוא אמר לחסידיו בימים האחרונים: "אני מבין שהסיפור נגמר, הרבה אנשים העידו נגדי". במשטרה יש תמימות דעים שהם לקראת פיענוח הפרשה. 

צפו בסרט "רב הנסתר" של כאן 11 שהוביל למעצר החשודים 

כך פיענחתי רצח מלפני 30 שנה | האזינו לעוד יום עם אורן אהרוני