שר הבריאות ניצן הורוביץ
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הורוביץ: יש התקפות נבזיות על מערכת הבריאות, גם אני מאוים

שר הבריאות בריאיון לכאן רשת ב: "אנשים בצוות המומחים לא רוצים להיחשף בגלל האיומים וההפחדות". על האפשרות של חיסון בבתי ספר: "אם נראה שזה מה שצריך - נחסן איפה שרק אפשר" • ועדת החיסונים והצוות לטיפול במגפות יתכנסו לדיון מכריע על חיסון ילדים
הבוקר הזה
10 בנובמבר 2021
07:13

לקראת הדיון בחיסון ילדים נגד קורונה, שיתקיים בדלתיים סגורות היום (רביעי), שר הבריאות ניצן הורוביץ סיפר לכאן רשת ב שגם הוא סופג איומים בנושא. "אנשים בצוות המומחים לא רוצים להיחשף בגלל האיומים וההפחדות", הוא אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה. "יש התקפות נבזיות ברשתות על רופאים, על מי שמוביל את המערכת וגם עליי יש איומים. אנשים נותנים את הנשמה למען הבריאות וסופגים איומים מאנשים מופקרים וחסרי אחריות". 

האזינו לריאיון המלא עם שר הבריאות בכאן רשת ב

שר הבריאות הדגיש שברגע שתתקבל ההחלטה על חיסון ילדים, מלאי החיסונים יהיה זמין לכל מי שירצה. לגבי מתן חיסונים בבתי הספר הוא אמר: "אני לא יודע אם זה יקרה כבר בשלב הראשון. אם נראה שזה מה שצריך נחסן איפה שרק אפשר". על התרופה החדשה של פייזר נגד קורונה הוא הוסיף כי "הצוותים שלנו בודקים את העניין. אם נגיע למסקנה שאנחנו צריכים את התרופה - נקבל אותה". 

ועדת החיסונים והצוות לטיפול במגפות יתכנסו הערב לדיון אחרון ומכריע, וההערכה היא שימליצו לחסן ילדים בני 11-5 נגד קורונה. אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי חיסוני הילדים צפויים להגיע ארצה בתוך כמה ימים, וההערכה היא שמבצע החיסונים עצמו יחל בעוד כעשרה ימים.