איתי פנקס ארד
צילום: פלאש 90

אחרי עדות נוספת: איתי פנקס ארד התפטר מעיריית תל אביב

ד', בן ה-41, טען בידיעות אחרונות כי נאנס על ידי פנקס ארד בשנת 2016 • בתגובה מסר פנקס ארד: "מעולם לא כפיתי עצמי על איש וכל מגע מיני שקיימתי היה בהסכמה. מקביל, החלטתי להתפטר ממועצת העיר תל אביב-יפו", ובנוסף ביטל את חברותו במרצ
איתי שיקמן
10 בנובמבר 2021
08:48
עודכן ב 10:09

הפגיעות המיניות בקהילה הגאה: חבר מועצת עיריית תל אביב, איתי פנקס-ארד, התפטר הבוקר (רביעי) מחברותו במועצה בעקבות פרסום עדות נוספת נגדו. ד', בן 41, סיפר ל"ידיעות אחרונות" כי פנקס-ארד אנס אותו לפני כשש שנים. בנוסף הוא ביטל את חברותו במרצ. 

בתגובה לכך אמר פנקס-ארד כי מעולם לא כפה עצמו על איש וכי כל מגע מיני שקיים היה בהסכמה: "אם מישהו מרגיש פגוע ממני, אני באמת ובתמים מצטער על-כך, אבל לא התכוונתי לפגוע באיש ולא עברתי על החוק".

לפצח את תחקיר אוחובסקי | עוד יום

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, רן שלהבי, על העדות החדשה נגד פנקס-ארד: "לאלימות ולפגיעה המינית הזאת אין מקום אצלנו בקהילה ואנחנו עומדים יחד עם כל מי שנפגע ומחזקים ומאמינים לכם. אני מבקש מכל חברי הקהילה להמשיך לשתף, לדבר ולדווח על כל פגיעה מינית ומדגיש שאתה ואת לא לבד, אנחנו איתכם ויש קהילה יחד איתכם. לא מספיק לגנות, צריך לפעול וליצור נורמות וקווים אדומים עם אפס סובלנות לפגיעה מינית". 

בתחילת החודש פורסמו עדויות נגד חבר מועצת עירית ת"א מטעם מרצ ומחזיק תיק הלהט"ב בעירייה איתי פנקס ארד. במסגרת העדויות, שני צעירים טענו כי ארד קיים עמם לכאורה מפגשים מיניים שלא בהסכמה מלאה, לפני יותר מעשור. לפי העדויות. פנקס ארד קיים עמם את המפגשים המיניים כשהיו בני 17 והגיעו לפעולות והרצאות בתנועת הנוער הגאה "איגי". הוא באותה תקופה, היה בשנות ה-30 לחייו. בין היתר טוענים השניים כי קיים עמם אקטים מיניים מבלי לשאול להסכמתם, ולא השתמש באמצעי מניעה. 

כמה ימים קודם לכן פורסם בחדשות הערב בכאן 11 תחקיר שחשף עדויות לפיהן גל אוחובסקי, עיתונאי, יוצר קולנוע ודמות בכירה בקהילה הגאה, פעל לכאורה באלימות וכפה עצמו על גברים מהקהילה. אוחובסקי ב ה-63 הודיע על סיום תפקידו כנשיא ארגון הנוער הגאה "איגי" והגיב בהרחבה לטענות נגדו בפוסט סגור לחבריו בפייסבוק: "מבקש סליחה כנה וטהורה, אינני חף מטעויות ויצרים". בעקבות התחקיר הוגשה למשטרה תלונה נגד אוחובסקי.