-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הורוביץ: "אנשים יוצאים מההתיישבות הצעירה ועושים פוגרומים בערבים"; שקד: "מתקפה שקרית ומכפישה"

שר הבריאות: "ההתיישבות הצעירה זה שם מכובס למאחזים בלתי חוקיים שגורמים לבעיות קשות בשטח" | האזינו לריאיון בכאן רשת ב
זאב קם
10 בנובמבר 2021
10:37

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר היום (רביעי) בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "אני ומרצ מתנגדים למה שמכונה ההתיישבות הצעירה". לדבריו, זה שם מכובס למאחזים בלתי חוקיים שנבנו בצורה פיראטית וגורמים לבעיות קשות בשטח. הורוביץ ציין: "אנחנו רואים אנשים יוצאים מהמקומות האלה וזורקים אבנים ועושים פוגרומים בערבים ואלו דברים בלתי נסבלים. אני מצפה מהממשלה, ומכוחות הביטחון במיוחד לשלוט במצב בשטח, לא לאפשר את ההתפרעויות האלה".

האזינו לריאיון המלא עם שר הבריאות בכאן רשת ב

שרת הפנים איילת שקד הגיבה להורוביץ כי "אלפי משפחות מופלאות גרות בהתיישבות הצעירה. המתקפה על אנשים שתורמים למדינה בכל התחומים: בשירות הצבאי, בשירות הציבורי ובמגזר העסקי, היא שקרית ומכפישה".

בהמשך התייחסה שקד במליאת הכנסת להסדרת ההתיישבות הצעירה ואמרה: "אנחנו עובדים על זה כבר שנים. עד היום ניסינו לעשות זאת, לא בהצלחה גדולה. למרות שחלק כן הצלחנו להסדיר בעבודה מאומצת. יש החלטה מוכנה מהממשלה של נתניהו-גנץ להסדיר כמה מהיישובים ואני מקווה שנוכל להגיע להסכמות ולהעלות את זה לממשלה הזו". 

שתי הצעות חוק של האופוזיציה שצפויות לעלות היום להצבעה בקריאה טרומית בכנסת מעוררות אי־שקט בתוך הקואליציה. חברים בסיעת "יש עתיד", בהם רם בן-ברק ומירב בן־ארי, תומכים בהצעת החוק של אופיר סופר מ"הציונות הדתית", להחמיר את הענישה על פשיעה חקלאית ואומרים כי לא מקובל עליהם שוועדת השרים לחקיקה מפילה הצעה טובה רק משום שהאופוזיציה העלתה אותה.

בד בבד, כמה חברים ב"ימינה" מבקשים שלא להצביע נגד החוק של חברת הכנסת אורית סטרוק להסדרת ההתיישבות הצעירה. לדבריהם, יש רוב לדחיית החוק גם בלעדיהם ואפשר לפטור אותם מהמשמעת הקואליציונית כפי שנעשה לפני שבועיים עם חברי כנסת מהשמאל בעניין הצעת החוק הנוגעת לטבח בכפר-קאסם.