רומן זדורוב
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מדובב זדורוב העיד: "המשטרה לא הכניסה לי מילים לפה"

המדובב העיד כשהוא מאחורי פרגוד: "לא דיברו איתי בכלל על התיק, זה היה אסור" • חלקה הראשון של העדות התקיים בדלתיים סגורות
חן ביאר
10 בנובמבר 2021
12:08

בבית המשפט המחוזי בנצרת נמשך משפטו החוזר של רומן זדורוב הנאשם ברצח תאיר ראדה. היום (רביעי) מעיד המדובב שבפניו הודה זדורוב מאחורי פרגוד. חלקה הראשון של העדות התקיים בדלתיים סגורות. 

המדובב סיפר בעדותו כי הוא ידע מהמשטרה שנרצחה ילדה בבית הספר. "המשטרה לא מסרה לי שום פרטים. אני צריך באמצעות הדיבוב להוציא את הפרטים", הסביר. לדבריו, לא היו שום קונספירציות. "המשטרה לא יכלה להכניס לי דברים לפה או משהו. זה היה אסור. לא דיברו איתי בכלל על התיק. נכנסתי לתא הייתי שם כמה ימים, הייתה הודאה בדיבור איתו. חוץ מזה לא היה שום דבר. לא הכנסתי לו שום דבר לראש", אמר. בחקירתו הנגדית הטיחו במדובב כי הוא "מניפולטור ושקרן".

מוקדם יותר השבוע העיד יואב חדד, תושב קצרין שהיה בין האנשים שמצאו את תאיר ראדה ללא רוח חיים בתא שירותים בבית הספר בו למדה, העיד במשפט. חדד סיפר כי זמן מה לאחר הרצח התקשרו אליו מהמשטרה וביקשו ממנו להגיע ולמסור את הנעליים שלו לבדיקה - אך איש לא לקח אותם ממנו.

סוגיית הנעליים של המגיבים הראשונים לרצח תאיר ראדה חשובה, כיוון שטביעת נעל שנמצא בתא השירותים לא תאמה את נעליו של זדורוב, פרט שהתביעה הסבירה במגיבים שהגיעו לתא כדי לסייע לראדה. לפי חדד, השוטרים ביקשו ממנו להביא את הנעליים שלו לבדיקה בתחנה כדי להשוותם לטביעת הנעל שנמצאה בתא. לדבריו, הוא אמר לשוטרים שהוא בעבודה והתבקש להגיע לאחר שיסיים. כשהגיע עם נעליו לא היה איש בתחנה ובכך תם העניין - כלומר, עד היום נעליו לא נבדקו.

בנוסף העיד גם יצחק מנשה - אב בית בבית הספר נופי גולן בקצרין (לצד אב בית נוסף בשם קובי סמוברנו שהעיד בדיון הקודם - ח"ב). מנשה העיד שכשזיהה שמואל ראדה, אביה של תאיר, את גופתה הגופה הונחה על הספסל ולאחר מכן פונתה. לפי עדותו של מנשה בשלב הזה הוא זיהה דם שזלג מגופתה של תאיר ראדה.