הפגנה של החזית העממית בעזה, 2009
צילום: ויסאם נסאר, פלאש90

13 חודשי מאסר למגייסת כספים שעבדה למען ארגון שמימן את החזית העממית

בית המשפט הצבאי ביהודה ושומרון הרשיע בהסדר טיעון את חואנא רשמאווי שעבדה כמגייסת כסף עבור ארגון "ועדות הבריאות" - שפעל מטעם החזית העממית. המגייסת פעלה עבור הארגון - למרות שידעה על קשריו עם החזית העממית. שר החוץ לפיד: "על הקהיליה הבינלאומית כולה לפעול יחד עם ישראל כדי למנוע מארגוני טרור לפעול במעטה אזרחי"
איתי בלומנטל
10 בנובמבר 2021
19:22

הרשעה בצינור מימון הטרור: חואנה רואיז רשמאווי, שעבדה כמגייסת תרומות עבור ארגון "ועדות הבריאות", הורשעה במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של ביצוע שירות עבור התאחדות שאינה מותרת, וקבלת כספים והכנסתם לאזור יהודה ושומרון בניגוד לדין. זאת אחרי שהודתה בגיוס כסף לארגון - שחלקו העובר לארגון הטרור "החזית העממית".

"הנאשמת פעלה למרות שחשדה כי היא פועלת מטעם החזית העממית לשחרור פלסטין, ואף המשיכה בפועלה גם לאחר שנודע לה כי מנהל הכספים של הארגון מימן פיגוע טרור כנגד מדינת ישראל בזמן כהונתו", נכתב בהודעת דובר צה"ל. רשמאווי נשפטה ל-13 חודשי מאסר וקנס של 50 אלף שקלים. 

ארגון "איחוד ועדות הבריאות" פעל במסגרת החזית העממית ועל כן פעילות במסגרתו הייתה אסורה. נוסף על כך, הארגון הוכרז כהתאחדות בלתי חוקית בישראל לפני מספר שנים והוכרז כהתאחדות בלתי חוקית ביהודה ושומרון בתחילת שנת 2020.

ההודעה על ההרשעה פורסמה גם על ידי משרד החוץ, על רקע התרעומת הדיפלומטית שעוררה הכרזתה של ישראל על שישה ארגונים פלסטיניים כארגוני טרור. שר הביטחון בני גנץ מסר לאחר ההודעה:  "מדינת ישראל ומערכת הביטחון מכבדות זכויות אדם, ומכבדות את פעילותם של ארגוני זכויות אדם שיש להם תפקיד חשוב בחברה דמוקרטית. הלבנת טרור בכסות של פעילות למען זכויות אדם היא חטא כפול – היא גם מתדלקת את הטרור, וגם פוגעת בארגונים שעושים עבודה חשובה".

שר החוץ יאיר לפיד מסר: "על הקהיליה הבין-לאומית כולה לפעול יחד עם ישראל כדי למנוע מארגוני טרור לפעול במעטה אזרחי ולמנוע מכספי סיוע מלהגיע לידי ארגוני טרור שמטרתם לרצוח יהודים, נוצרים, להט״בים, ומוסלמים מתונים".