שלומית אהרון, שלמה ארצי ושימי תבורי, הערב
צילום: באדיבות AEG

"שמרו על האמנים": הוענקו פרסי אמ"י למפעל חיים

בין מקבלי הפרס: שלמה ארצי, חבורת "זהו זה", שלומית אהרון ושימי תבורי • ארצי בנאומו: "אלה היו שנתיים של טלטלות, אמנים עברו רכבת הרים. כולנו ביחד זה מפעל חיים"
דורית מזרחי
10 בנובמבר 2021
23:31

ארגון אומני ישראל (אמ"י) העניק הערב (רביעי) פרס מפעל חיים לשורה של אמנים בטקס שהתקיים בפתח תקווה, במעמד שר התרבות והספורט חילי טרופר. בטקס, שהנחה נועם גילאור, הוענקו פרסים לשלמה ארצי, חבורת "זהו זה" - אבי קושניר, גידי גוב, דב גליקמן, מוני מושונוב ושלמה בראבא, גברי בנאי, יונה אליאן, חיים משה, שימי תבורי, שלומית אהרון, דני סנדרסון, איל באיער, בלהה מס, ג'וליאן שגרן, יעקב שפירו, מלכה חג'בי, מנשה לב רן, רפי טילור ושרה כהן. גם המפיקים משה אדרי וטמירה ירדני זכו בפרס מיוחד על תרומתם לתרבות הישראלית.

ארצי שנמנה על מייסדי הארגון, אמר בנאומו כי "אנחנו חיים בתקופה מאוד מורכבת. אלה היו שנתיים של טלטלות, אמנים עברו רכבת הרים. אז אני רוצה להגיד לאיגוד, תשמרו על האמנים, תגנו עליהם, בשביל זה קמתם. כולנו ביחד זה מפעל חיים. מאחל לכולנו בריאות טובה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר ושלמה ארצי, הערב (באדיבות: AEG)

השר טרופר בירך את ארצי בנאומו ואמר לו "תודה על הרגעים הטובים שנתת להמוני ישראלים. בימים מורכבים ובמדינה משוגעת, אתה פעמים מקלט עבורנו, מקום לברוח אליו. פעמים אתה דווקא נותן לכאבים ולאהבות שלנו ביטוי מדוייק עד כדי כאב או אושר. פסקול חיים".

הפרס מוענק מדי שנה לעשרה זוכים בלבד, אולם בשל ביטול הטקס בשנה שעברה בעקבות מגפת קורונה, הפרס הוענק גם לזוכים מן השנה שעברה. יצויין כי מבין 22 מקבלי הפרס, שש בלבד הן נשים.