אושר עד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל רשת "אושר עד" זומן לחקירה במשרדי רשות התחרות

החקירה מגיעה אחרי חקירותיהם אתמול של איש העסקים רמי לוי ומנכ"לי חברות "ויקטורי" ו"דיפלומט"
דנה ירקצי
11 בנובמבר 2021
14:09

פרשת תיאום המחירים: מנכ"ל רשת "אושר עד" זומן הבוקר (חמישי) לחקירה במשרדי רשות התחרות. אתמול הגיע למשרדי הרשות איש העסקים רמי לוי, כשחברת "ויקטורי" דיווחה לבורסה כי המנכ"ל אייל רביד נחקר גם הוא וכך הודיעה גם נעם וימן, מנכ"ל חברת "דיפלומט", שמייבאת מוצרי צריכה.

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה אתמול ביוקר המחיה ובתחרות בענף המזון. מנכ"ל שופרסל, יצחק אברכהן, רמי לוי וגורמים נוספים השתתפו בדיון. יו"ר הוועדה חבר הכנסת מיכאל ביטון אמר בדיון כי "אם צריך נכריז על מונופול או קרטל, רשות התחרות ומשרד הכלכלה עומדת למבחן רשות התחרות צריכה להפנות כוח אדם לרשתות השיווק ולספקים". 

מי אשם ביוקר המחיה? התשובה הקלה היא לא בהכרח הנכונה

ביטון הוסיף: "בשנים האחרונות לא ראינו פעולות נחושות כאלה של רשות התחרות ומשרד הכלכלה והם צריכים להתעורר מיידית ולטפל בזה על בסיס שבועי". רון מלכא, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה אמר בדיון: "השווקים מאוד דינמיים, אנחנו בודקים האם יש ניצול שוק. הטיפול ביוקר המחייה מתמשך כי השווקים הם דינמיים". רמי לוי ענה לחבר הכנסת סופר - "מי אתה בכלל?" והוצא מהדיון. לאחר מכן, הגיע לוי לחקירה במשרדי הרשות.

רשות התחרות הודיעה שלשום כי חקירת הרשתות "שופרסל" ו"שטראוס" רק החלה, וכי בעלי רשתות וספקים נוספים צפויים להיחקר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי החקירה נפתחה על רקע התבטאויות של קמעונאים וספקים על העלאת מחירים.