עדי פרץ וזירת הירי בחודש אוגוסט
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הירי בעדי פרץ בבת ים: אישום יוגש נגד 5 מעורבים

הצהרת התובע שהוגשה נגד החמישה מייחסת להם שני סעיפים של ניסיונות רצח - בפרץ וביעד המקורי. בטלפונים שלהם נמצאו ראיות שקושרות אותם לאירוע, חלקם הפלילו אחד את השני בחקירות
איתי שיקמן
11 בנובמבר 2021
15:45
עודכן ב 15 נובמבר 13:54

עדכון 15.11: כתב אישום הוגש נגד יחיאל יוספוב (31), טיימורז גיאורגדזה (34), ודים לפלר (30), דמיטרי פיודרוב (29) אונור קלש (24) בגין ניסיון רצח, חבלה חמורה, עבירות נשק ועוד. זאת לאחר שבין היתר לאחר שזיהו אדם, אשר חשדו כי דקר את אחד הנאשמים, ובתגובה ירו מספר כדורים שפגעו ברכבה של עדי פרץ שנסעה עם בתה בת ה-4 ופגעו בראשה.

הירי בעדי פרץ בבת ים: המשטרה הודיעה היום (חמישי) שסיימה את חקירת הירי שהתרחש בחודש אוגוסט, כתבי אישום צפויים להיות מוגשים נגד חמישה מעורבים. הצהרת התובע שהוגשה נגד החמישה מייחסת להם שני סעיפים של ניסיונות רצח - אחד על הפגיעה בפרץ והשני על היעד המקורי. בטלפונים של החמישה נמצאו ראיות שקושרות אותם לאירוע, חלקם הפלילו אחד את השני בחקירות. 

למעורבים מיוחסים גם סעיפים של החזקת אמל"ח, ואחד מהם אף שלף נשק מאולתר על שוטר בעת המעצר. במסגרת התיק מיוחסים לחלק מהחשודים גם עבירות של ניסיון רצח מאירוע קודם שהתרחש לפני כשנה וחצי. 

פרץ בת ה-37 מראשון לציון, נפצעה קשה מירי תועה במכוניתה לעיני בתה בת ה-4. היא אושפזה כשהיא סובלת מחבלת ראש משמעותית. כשבוע וחצי לאחר המקרה היא פרסמה פוסט בחשבון הפייסבוק שלה ובו כתבה: "הלילות קשים עם כאבי תופת בראש שלא עוזבים. מסבירים לי כמה נסים קרו לי בערב ההוא". כחודשיים לאחר האירוע המשטרה עצרה חמישה מעורבים במעשה, תושבי חולון ובת ים. מחקירת האירוע עולה כי הרקע לירי היה "חיסול חשבונות" בין עבריינים. 

לפני כחודש פורסם בכאן חדשות שהחשוד המרכזי בירי בפרץ הורשע לפני כארבע שנים בביצוע ירי דומה בבת ים, באוגוסט 2016 - ונשלח לשלוש שנות מאסר. גם באירוע הקודם הרקע היה סכסוך בין עבריינים: החשוד, יחד עם אדם אחר, הגיעו לגינה ציבורית, וירו לעבר שלושה אנשים. כתוצאה מהירי נפצע אחד האנשים מהכדור שנורה לעברו. לחשוד המרכזי בירי יש לפחות שש הרשעות קודמות על עבירות של חבלה חמורה, תקיפה, נשיאת נשק בניגוד לחוק ואיומים.