ינאי רימון שנעדר במקסיקו

חשש לחייו: חיפושים אחרי צעיר משדרות שנסחף בנהר בגבול מקסיקו-גואטמלה

ינאי רימון נעדר מאז אתמול לאחר שנפל לעיני חבריו בטיול. באזור מתבצעים חיפושים עם כוחות ומתנדבים רבים. בני, שבנו טייל עם ינאי: "באחד המעברים מעל הנחל ינאי החליק ונסחף. החברים רצו במורד הנהר כדי להציל אותו, אבל לא ראו כלום"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
11 בנובמבר 2021
20:19
עודכן ב 23:10

חשש לחייו של צעיר ישראלי במקסיקו: ינאי רימון בן 24 משדרות נעדר מאז אתמול (רביעי), לאחר שבטיול בגבול מקסיקו גואטמלה הוא נפל לעיני חבריו לנהר מעומק של חמישה מטרים. בני משפחתו פתחו חמ"ל בביתם שבשדרות ובמקסיקו מתבצעים חיפושים נרחבים בהם לוקחים חלק גם חבריו.

בני מרקוביץ', שבנו זיו טייל עם ינאי, סיפר הערב: "הם חיכו לסיום הקורונה כדי לצאת לטיול הגדול ונפגשו במקסיקו לחוויה משותפת. הם שכרו מדריך ויצאו לטייל בשמורה, באחד המעברים מעל הנחל ינאי החליק ונסחף. החברים רצו במורד הנהר כדי להציל אותו, אבל לא ראו כלום". 

"כבר בשעה הראשןנה נשלחו רחפנים לאזור", הוא המשיך. "כשהחושך ירד הם הבינו שהם לא יכולים לתרום כלום, וחיכו לאור ראשון. עד לשעה זו לצערנו כיסו את רוב השטחים בלי תוצאות. אנחנו פונים ומבקשים מכולם לא לוותר, להתפלל. אנחנו רוצים להיות אופטימים ומודים לכל האנשים וכל החברים במשרד החוץ. כולם התגייסו ואנחנו מקווים שיהיו תוצאות טובות". 

מחברת "מגנוס" נמסר כי רימון היה עם חברים באתר לא אתגרי שלא נחשב למסוכן. הוא צעד והחליק בנחל ונסחף חמישה מטרים לכיוון של מפל באזור לאס נובס ושם נעלם. הוא מוגדר כעת כנעדר.

קונסול ישראל במקסיקו, שמואל איתן, והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, בשיתוף עם חברת הביטוח "פספורט קארד" וחברת "מגנוס" איתור וחילוץ מפעילים כוחות מקומיים בשטח, ובמקביל צוות מטעמם הוטס למדינה להרחבת מאמצי האיתור בשטח

תגיות:
מקסיקו