צילום: שרייה דיאמנט, פלאש 90
-

ברקע חקירת רשתות המזון: באוצר מגבשים צעדים להורדת יוקר המחייה

במשרד בוחנים בין השאר להקדים את החתימה של ליברמן על צווים להסרת מכסים על ייבוא פירות וירקות ומוצרים נוספים. באוצר מעוניינים להציג צעדים שאינם דורשים חקיקה, כדי שיוכלו להיכנס לפעולה באופן מיידי ולבלום התייקרויות נוספות
ליאל קייזר
11 בנובמבר 2021
22:44
עודכן ב 07:40

פרשת תיאום המחירים: משרד האוצר מגבש צעדים שמטרתם הורדה של מחירי המזון ומוצרי הצריכה בטווח הקצר, ברקע החשש מהתייקרות וחקירת בכירי רשתות המזון - כך פורסם אמש (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בין השאר בוחנים באוצר אפשרות להקדים את החתימה של שר האוצר ליברמן על צווים להסרת מכסים על ייבוא פירות וירקות ומוצרים נוספים. במשרד מעוניינים להציג צעדים שאינם דורשים חקיקה כדי שיוכלו להיכנס לפעולה באופן מיידי ולבלום התייקרויות נוספות. 

החקירה של רשות התחרות מתרחבת וכוללת כמעט את כל השחקניות הגדולות בשוק המזון והקמעונות הישראלי. היום התייצבו במשרדי הרשות המנכ"ל והבעלים של רשת "אושר עד", אריה בוים. גם בכיר בספקית המזון "יוניליוור" נחקר כשהחשדות הן ניסיון לתאם מחירים באמצעות איתותים פומביים. 

אתמול נחקר רמי לוי, הבעלים של רשת "שיווק השקמה". זמן קצר לפני החקירה הוא הורחק מדיון בוועדת הכלכלה על יישום חוק המזון, לאחר שהתפרץ על חברי כנסת. חברת "ויקטורי" דיווחה לבורסה כי המנכ"ל אייל רביד נחקר גם הוא וכך הודיע גם נעם וימן, מנכ"ל חברת "דיפלומט", שמייבאת מוצרי צריכה.