ינאי והחמ"ל

"בצבא הוא לקח סיכונים גדולים יותר": דאגה לגורלו של ינאי רימון שנעדר במקסיקו

חסון, חייכן ואופטימי - כך הגדירו החברים והאוהבים את בן ה-25 שיצא לטיול אחרי צבא עם חברי הילדות של וחבריו לצוות בצבא. הוא החליק לתוך נהר ונסחף עם הזרם. החיפושים אחריו נמשכים. בני מרקוביץ', אביו של חברו לטיול: "קשה לנו לעכל את מה שקורה"
אסף פוזיילוב
12 בנובמבר 2021
07:29

החשש לחיי המטייל: ינאי רימון בן ה-25, שנעדר כמעט יומיים אחרי שהחליק ונפל מגובה לנחל במקסיקו, היה בסיומו של הטיול הגדול שלו אחרי שירות צבאי ממושך ביחידה מובחרת. אתמול (חמישי) סיפר בני מרקוביץ', אביו של זיו שטייל יחד עם ינאי, על הבחור החסון, החייכן והאופטימי שמיטב החברים והמומחים מנסים לאתר.

"הוא הבן הרביעי של המשפחה. הוא נסע עם אלון, זיו וסער כולם חברי ילדות משדרות, עוד מגיל גן", סיפר מרקוביץ' לכאן חדשות. "אף אחד מהם לא לוקח סיכונים מיותרים, הם כולם עשו דברים הרבה יותר מסוכנים בשירות הצבאי".

"הם נפגשו במקסיקו אחרי שכל אחד מהם עשה חלקים אחרים במרכז אמריקה. הם יצאו לטיול, בני 25. חבורה של חיילים שהיו בשירות ארוך משמעותי וחיכו לסיום הקורונה לטיול הגדול שלהם. הם נפגשו במקסיקו לחוויה אחרונה משותפת, ארבעה חברים משדרות, ועוד שלושה חברים שהצטרפו מאחד הצוותים". 

על הטיול האחרון סיפר מרקוביץ': "הם החליטו לשכור מדריך, ובצורה מסודרת לצאת לטייל בשמורה. יצאו בסביבות 16:00. באחד המעברים מעל הנחל, ינאי החליק, אנחנו לא יודעים בדיוק איך. הוא נפל לתוך החלק הכי סואן של הנחל, חלק שמרכז בתוכו כמות מים גדולה מאוד.

"הוא נסחף במורד. בשלב מסוים הם עוד ראו את הראש שלו אחרי נפילה אחת ורצו מיד במורד הנער כדי לפגוש אותו ולהציל אותו למטה. הם עברו בתוך סבך אבל ראו שהם לא מצליחים לראות שום דבר ויצרו קשר מידי עם חברת הביטוח שהפעילה את חיליק מגנוס - וכך התחיל מבצע החיפוש". 

מחברת "מגנוס" נמסר כי רימון היה עם חברים באתר לא אתגרי שלא נחשב למסוכן. הוא צעד והחליק בנחל ונסחף חמישה מטרים לכיוון של מפל באזור לאס נובס ושם נעלם. הוא מוגדר כעת כנעדר.

קונסול ישראל במקסיקו שמואל איתן והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, בשיתוף עם חברת הביטוח "פספורט קארד" וחברת "מגנוס" איתור וחילוץ מפעילים כוחות מקומיים בשטח, ובמקביל צוות מטעמם הוטס למדינה להרחבת מאמצי האיתור בשטח.