איתי פנקס-ארד, ארכיון
צילום: כאן חדשות

אחרי העדויות על עבירות מין: נפתחה חקירה נגד איתי פנקס-ארד

אמש הוגשה תלונה ראשונה נגד חבר מועצת עיריית תל-אביב. שלשום התפטר פנקס-ארד מחברותו במועצה • בעקבות תחקיר כאן חדשות: בראשית השבוע הוגשה תלונה ראשונה נגד גל אוחובסקי
איתי שיקמן
12 בנובמבר 2021
08:59

שמונה ימים לאחר פרסום העדויות נגד חבר מועצת עיריית תל אביב-יפו איתי פנקס-ארד באתר ynet, אמש (חמישי) הוגשה למשטרה תלונה ראשונה נגדו. בתחקיר שפרסם האתר, טענו שני צעירים כי פנקס-ארד קיים עמם לכאורה מפגשים מיניים שלא בהסכמה מלאה לפני יותר מעשור.

על פי העדויות, פנקס-ארד הכיר את הצעירים כשהיו בני 17 והגיעו לפעולות והרצאות בתנועת הנוער הגאה "איגי". באותה תקופה, היה חבר המועצה בשנות ה-30 לחייו. בין היתר טענו השניים כי קיים עמם אקטים מיניים מבלי לשאול להסכמתם, ולא השתמש באמצעי מניעה.

בעקבות פרסום עדות נוספת נגדו, שלשום התפטר פנקס-ארד מחברותו במועצה ובמרצ. ד', בן 41, אמר לעיתון "ידיעות אחרונות" כי פנקס-ארד אנס אותו לפני כשש שנים וכי האירוע הרס את חייו. פנקס-ארד אומר בתגובה כי מעולם לא כפה עצמו על איש וכי כל מגע מיני שקיים היה בהסכמה. הוא הדגיש כי לא התכוון לפגוע באיש וכי לא עבר על החוק.

בעקבות תחקיר כאן חדשות, בראשית השבוע הוגשה למשטרה תלונה נגד גל אוחובסקי על עבירת מין לכאורה. המתלונן טוען שאוחובסקי כפה עליו יחסי מין, עבירה המוגדרת מעשה מגונה בכוח והעונש עליה עד שבע שנות מאסר. בידי המשטרה עדות שמחזקת לכאורה את טענת המתלונן.

לפצח את תחקיר אוחובסקי | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"