אמסטרדם, היום
צילום: רויטרס

ראש ממשלת הולנד יכריז הערב על סגר חלקי במדינה

הסגר צפוי להימשך שלושה שבועות • סגר יוטל באוסטריה על אזרחים לא מחוסנים
בן יניב
12 בנובמבר 2021
15:00

מרק רוטה, ראש ממשלת הולנד יכנס הערב (שישי) מסיבת עיתונאים בה יכריז על סגר חלקי של שלושה שבועות, אחרי שאתמול נשבר שיא נדבקים חדש במדינה. על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, רוטה יודיע על סגירה מוקדמת של מקומות בילוי כמו מסעדות וברים, כך גם לגבי חנויות שאינן חיוניות. משחקי ספורט יתקיימו ללא קהל. הממשלה ההולנדית תמליץ על עבודה מהבית ואירוח של עד ארבעה בני אדם שאינם מתגוררים באותו בית. עד כה מתו מן הנגיף במדינה 18,663 בני אדם.

במקביל, באוסטריה יוטל מיום שני הקרוב סגר על אזרחים שאינם מחוסנים, לאחר שאתמול אובחנו במדינה קרוב ל-12 אלף מאומתים חדשים. מדובר על קרוב למיליון וחצי בני אדם במחוז אוסטריה העליונה, שבירתה לינץ. על פי דיווחים בתקשורת המקומית, הסגר צפוי להתרחב לכל חלקי המדינה עד לסוף השבוע הבא.

עם זאת, בכירים במשטרה האוסטרית אומרים כי קשה לצפות כיצד יהיה ניתן לכפות את ההגבלות, בשל העובדה כי כל מרכזי המסחר פתוחים, כמו גם מסעדות, מכוני כושר ותיאטראות שפועלים באופן מלא. למשטרה, כך הם טוענים, יהיה קשה לבדוק אם כללי הסגר אכן נאכפים. מה גם שאיגוד השוטרים הביע התנגדותו לסגר. עד כה מתו מהנגיף במדינה 11,601 בני אדם.