ניר חפץ
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פרקליטו של חפץ חושף: "הוא קיבל איום השבוע, המשטרה בודקת"

לקראת העדות הדרמטית במשפט נתניהו, עו"ד אילן סופר שמייצג את ניר חפץ אומר בריאיון טלוויזיוני ראשון: אני חושש לחייו • עו"ד הוסיף: "הוא לא מפחד מנוכחותו של בנימין נתניהו באולם, לראש האופוזיציה תהיה אחריות אם הוא ייפגע"
השבוע עם גאולה
12 בנובמבר 2021
19:55
עודכן ב 21:22

לפני עלייתו של ניר חפץ, עד המדינה במשפט נתניהו, לדוכן העדים בשבוע הבא, חשף הערב (שישי) פרקליטו אילן סופר כי בשבוע האחרון קיבל חפץ איום והתלונן במשטרה. "לא יכול לפרט לגבי האיום, התלונה נבדקת והמשטרה מתייחסת אליה ברצינות מלאה", אמר עורך הדין סופר בריאיון לגאולה אבן סער בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11.

צפו בריאיון

עורך הדין סופר אמר בריאיון כי הוא חושש לחייו של חפץ והאשים בכך גם את יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו. "באווירה הציבורית שקיימת והייתה, בהחלט זה לא בלתי מתקבל על הדעת שמישהו שרוצה למצוא חן בעיני נתניהו עלול לעשות משהו. זה מתחיל מנתניהו", אמר סופר בריאיון.

הוא התייחס גם לדיווחים כי יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו יגיע לבית המשפט בהמלצת סנגוריו: "ניר חפץ לא מפחד מבנימין נתניהו והעדות שלו לא תשתנה בין אם נתניהו יהיה בדיונים או לא". עורך הדין סופר אמר כי חפץ עבר חקירה "מאוד אגרסיבית" וכי "חלק מהאמצעים שננקטו כלפיו היו על גבול החוקיות, אולי אפילו חצו אותו". הוא התבקש לתת דוגמה ואמר: "אמרו לו - 'שתיפול עליך פצצה'".

הוא הוסיף: "חפץ עומד מאחורי העדות שלו במשטרה. אני לא יכול לבטל לחלוטין את הטענה שאמצעי החקירה הם אלה שהובילו את חפץ להפוך לעד מדינה. חפץ חושב שננקטו כלפיו אמצעים לא חוקיים והוא ככל הנראה יתבע את המשטרה".

אתמול פורסם בכאן חדשות כי לקראת העדות, הפרקליטות ערכה לחפץ כמה מפגשי הכנה, כמקובל. על פי הפרסום, באחד המפגשים נשאל חפץ אודות שיקוליו לחתום על הסכם עד מדינה. חפץ הסביר לצוות התביעה כי שיקול משמעותי ביותר היה העובדה ששלמה פילבר חתם על הסכם עד מדינה.

משפט נתניהו: יומן צפייה | עוד יום

עוד אמר חפץ כי הופתע מכך ולא ציפה להתפתחות הזו, שאליה נחשף בעימות שנעשה ביניהם. חפץ הוסיף כי ראה שלאחר שפילבר נחקר ברשות ניירות ערך הוא נותק מעבודתו ועל רקע זה הבין שעם פרסום עובדת מעצרו והחשדות נגדו, הוא יאבד את חלקו בעולם הפוליטי, את קרבתו לנתניהו ואת לקוחותיו הפרטיים. חפץ אמר כי העריך שיתקשה לעמוד בהוצאות הגנתו.

חפץ טען שבתחילת החקירה לא חשב לחתום על הסכם עד מדינה, ולמרות התשישות הנפשית והפיזית שחווה, קיבל את ההחלטה על בסיס רציונלי. לדבריו, המפגש שנערך לו עם ה"גורם המקורב" לו ביחידה החוקרת והחשש מדליפת פרטים אישיים לא היו שיקול בהחלטתו לחתום על ההסכם. חפץ אמר במפגש לנציגי התביעה כי הופעל עליו לחץ בלתי מידתי ובלתי חוקי, ולאחר עדותו בכוונתו לתבוע את המדינה.

משפט נתניהו: מפעל הנקניקיות של ישועה

משפט נתניהו: הביזנס של העיתונות נחשף